Wpis z mikrobloga

@PO1Pierwszy To że to jest patologia to to wiemy. Zastanawia mnie dlaczego samorządy nie robią z tym porządku? Zapis w regulaminie plaży, że nie można zostawiać parawanów bez opieki bo będą wyrzucane i dwóch kolesi z prac społecznych rano rundka wzdłuż brzegu żeby pozbierać to do kontenera. W dwa dni by się wsiury zagrodowe nauczyły.
  • Odpowiedz
@PO1Pierwszy: a ktoś wie wogole skąd to się wzięło? Byłem wiele razy na plażach w niemczech powiedzmy zachodnich to tak nigdy tego nie spotkałem, ludzie raczej jakieś parasole powbijane maja ale jakieś muszle rozłożone. Ale jak bylem na plażach Niemiec wschodnich to parawany się pojawiały ale nie w takim stopniu jak w Polsce. Służyły do osłony przed wiatrem bo stawiali je z jednej strony. Czy to jakaś pozostałość komuny?
  • Odpowiedz
@sometimes_yolo pewnie Janusz jak przystało na prawdziwego samca alfa, odgradza swoją część terytorium by chronić swoją samice i potomstwo przed zagrożeniem ze strony innych samców. Tak postępują między innymi lwy na sawannie.
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: a wiesz jaki to by był kwik xD? Patusy by tam swoje dzieci zostawiały żeby od 6 rano pilnowały, a jakby ktoś chciał coś zabrać i wywalić to by się okazało, że każdy janusz zna samego premiera i że on tak tego nie zostawi.
  • Odpowiedz
? Patusy by tam swoje dzieci zostawiały żeby od 6 rano pilnowały,


@bialawitz:

Art. 106 KW Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka,podlega karze grzywny albo karze nagany.
  • Odpowiedz
W dwa dni by się wsiury zagrodowe nauczyły.


@dziczyznaa: nie bardzo, musiałoby 90% plażowiczów spędzać tam całe wakacje, a tam jest ciągła rotacja
  • Odpowiedz
@PO1Pierwszy: oni to rano stawiają czy stoi to tak już wieczorami?
Gdybym tam był to pokusiłbym się o wstanie o jakieś 5. Zaobserwowanie czy ktoś siedzi w tych zagrodach czy może poszedł na chwile. Jeśli nie, zakładam żółtą kamizelkę i zbieram wszystko.
  • Odpowiedz
@PO1Pierwszy: Może zamiast zakazywać parawanów, zakazać rozkładania się np. 10 metrów od linii wody. Tak, żeby nie trzeba było się przedzierać przez zasieki, jak chce się pójść wykąpać. I będzie droga do chodzenia wzdłuż plaży, zamiast slalomu wśród ręczników.
  • Odpowiedz