Wpis z mikrobloga

odchudzanie się to drogie gówno. Miesięczna opieka wykwalifikowanego dietetyka to wydatek rzędu min. 500 zł. Z kolei wszystkie produkty dietetyczne, niskokaloryczne i „fit” są zwyczajnie drogie. W efekcie, na „dietetyczne” jedzenie przeznaczamy nawet 4 razy więcej pieniędzy niż normalnie. Aby utrzymać wagę, musielibyśmy jeść w taki sposób całe życie. Żaden portfel tego nie wytrzyma.
#chudnijzwykopem #mikrokoksy #mirkokoksy #takaprawda
  • 28
@mulafasaa przeciez samemu mozesz sobie robic zarcie i obliczac kalorie to wcale nie jest drogo , przyklad ryz + warzywa :D syty posilek malo kalorii :) zamiast smazyc gotuj jedzenie , uzywaj malo soli itp. Zobacz sobie np diete watrobowa ktora sie stosuje po operacjach normalne tanie lekkostrawne jedzenie :)
@mulafasaa: jak się bawiłem w odchudzanie, to na FB działała dziewczyna pod nickiem dr. Lifestyle. Miała nawet sporą grupę na FB. Pamiętam, że układała spoko jadłospisy pod Lidla/Biedrę z sensownych produktów bez ryzyka bankructwa.
@HaloHet: jeśli coleslaw będzie bardziej kaloryczny niż ziemniaki z masłem, a kotlet W cieciorki wyjdzie paskudny i z #!$%@? ilością #!$%@? białka, to żaden profit w takiej zamianie.
Zwykłym ludziom, którzy tylko się odchudzaja,, mówię tak odchidzajac się jedzie to samo co normalnie tylko mniej, oczywiście zawsze nakreslam, że leoiej dać więcej warzyw i owoców niż soków, czy wybierać chude mięso, a ziemniaków nie podlewać tłustym sosem, ale zasada jest prosta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mulafasaa: bierz przykład z Niemców. W obozach koncentracyjnych była bardzo tania dieta, za dietetyków też raczej nie przepłacali, a jakoś wszyscy podopieczni byli szczupli ( ʖ̯)
@mulafasaa Zapłaciłem trenerowi/dietetykowi za dietę. Po dwóch tygodniach jedzenia nonstop tego samego zrezygnowaliśmy z różową i przejrzelismy neta, pogadaliśmy ze znajomymi i ułożyliśmy sobie dietę dostosowaną. Fakt, na zakupy wydajemy więcej ale są to drobne różnice (wydawaliśmy bez diety około 80€ tygodniowo + wyjście do restauracji co któryś weekend) teraz przy diecie wydajemy 90€. Więc nie jest to duża różnica.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mulafasaa:

Miesięczna opieka wykwalifikowanego dietetyka to wydatek rzędu min. 500 zł.


Bzdura.

Z kolei wszystkie produkty dietetyczne, niskokaloryczne i „fit” są zwyczajnie drogie.


Znacznie prościej po prostu zwiększyć ilość warzyw, zmniejszyć tłuszczy i węgli.

W efekcie, na „dietetyczne” jedzenie przeznaczamy nawet 4 razy więcej pieniędzy niż normalnie.


Chyba Ty. Ja za dychę mogę sobie ogarnąć obiad na dwa dni (nie, nie czokoszoki).