Wpis z mikrobloga

38/100 #100perfum #perfumy

HALLOWEEN MAN SHOT (2016, EdT)

Pierwszy i pewnie mój ostatni wpis na temat tej marki, znam chyba ich każdy męski wypust, ale tylko ten zasługuje, by go opisać. Halloween to marka wprowadzona przez hiszpańskiego projektanta mody, Jesusa Del Pozo, wykupiona przez zewnętrzną firmę w 2011r po jego śmierci. Obecnie już nawet pozbyto się nazwy domu mody z pudełka.

Zapach przez wielu określany jest jako jedne z najlepszych budżetowych perfum. Prawdę powiedziawszy, w cenie do 1zł/ml ciężko znaleźć perfumy nowoczesne, dobrze skomponowane, o jakkolwiek sensownej jakości składników. Tutaj dostajemy to wszystko w pakiecie.

Na początku dostajemy landrynkowego irysa z wanilią i bardzo dużo alkoholu. Przez pierwsze 5 minut nie byłem w stanie się nim zaciągnąć, bo po kilku sztachnięciach miałbym co najmniej dwa promile we krwi. Słodycz jest BARDZO podobna do tej z La Nuit de l'Homme L'Intense i to było moje pierwsze skojarzenie. Po dziesięciu minutach pachnie tak, jakby Valentino Uomo Intense zmieszano z La Nuit De l'Homme L'Intense. Dwie godziny później mamy już irysa z wanilią na skórzanej bazie. Jest trochę chemiczny, pudrowo-słodki.

Trwałość jest... no ogólnie to dziwna sprawa. Na ubraniach trzyma mi po 3 dni, na skórze siedzi raz 4h, a raz 12h w zależności od temperatury na zewnątrz i w chyba PH mojej skóry. Projekcja jest przy tym na długość ramion, nie przytłacza.

Jako, że to otulający słodziak, nie polecałbym używać go w upalne lato. Zapach jest głównie na chłodniejsze dni, kiedy też wybrzmiewa o niebo lepiej (mniej słodyczy, kosmiczna trwałość jak za tą cenę).

Jak na swoją cenę, jest to naprawdę świetny zapach. Nie jestem w stanie powiedzieć, czemu jego parametry aż tak bardzo się różnią, ale zimą siedział ok. 12h i nie musiałem szurać nosem po nadgarstku. Spojrzałem na fragrę i tam też jest spory rozstrzał jeśli chodzi o trwałość, jednak ludzie głównie zaznaczają opcję 7-12h, z czym też się zgodzę.

Nie jest to ani dobry "zamiennik" La Nuit, ani Valentino. Jest to odrębny twór, który albo się lubi, albo i nie, jednak jest od nich przynajmniej połowę tańszy.
Mój flakon jest z 2018r.

PS. Ma niesamowicie pozytywny odzew, jak na budżetowe perfumy. Podoba się każdemu, kogo spytałem o opinię. Spojrzałem też na fragrantice i tam sytuacja wygląda podobnie.

PS2. Jego flakon przypomina ten od oryginalnego La Nuit ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typ: Oriental Spicy
Zapach: 9/10
Trwałość: 9/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 4/10
Komplementy: 9/10
Podobne zapachy: Valentino Uomo Intense, YSL La nuit de l'Homme L'Intense
Cena: 120zł za 125ml
https://www.fragrantica.com/perfume/Halloween/Halloween-Man-Shot-40999.html

tl;dr

KaraczenMasta - 38/100 #100perfum #perfumy

HALLOWEEN MAN SHOT (2016, EdT)

Pierw...

źródło: comment_8dWqO6rzu13t67RifgyL32e3McaxgCpX.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz