Wpis z mikrobloga

Drodzy Mircy kociarze, zwracam się do was z pewnym tematem.

Ten mały łobuz, którego widzicie na zdjęciu to kot Zosia, który zamieszkał ze mną parę dni temu. Wiem, że mały kotek jest bardzo ruchliwy i uwielbia się bawić, ale i tak muszę wam zadać jedno pytanie.

Czy istnieje skuteczny sposób, żeby zniechęcić kota do drapania przedmiotu, który sobie upodobał? Wolałbym żeby nie zniszczył fotela, który należy do wyposażenia wynajętego mieszkania.

#koty #drapanie #kociarze #kiciochpyta
wysokiczlowiek - Drodzy Mircy kociarze, zwracam się do was z pewnym tematem.

Ten mał...

źródło: comment_7BArtIl94VTwL0Ydp4c6n0AarYdpqjHC.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wysokiczlowiek: dobrym sposobem jest spryskaniem (1:1) wody z sokiem z cytryny badz innym cytrusem.Kitki nie cierpia zapachow cytrusowych.Lub zawsze krzyknij i daj znac,ze "nie wolno"-pod zadnym pozorem nie karc,bo kociatko moze sie zniechecic do Ciebie.No i i drapak to podstawa-zachecaj do drapania tylko wyznaczonego miejsca
  • Odpowiedz
@wysokiczlowiek: możesz spróbować przykrywać czymś fotel i przenosić futrzaka do drapaka jak ma ochotę coś podrapać. ale tak na dobrą sprawę z małym kotem to jak z dzieckiem, nie wytłumaczysz :/
  • Odpowiedz
@wysokiczlowiek: Kiedy brałem pierwszego kota, weterynarz powiedział mi żeby brać go na ręce i "wieszać" na drapaku jak przyłapię go na pierwszym uczynku. Pomogło, a następne nie były nawet zainteresowane drapaniem innych powierzchni ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z psikaniem kitku woda moze byc róznie, większośc szybko sie przyzwyczaja, a na kocimiętkę nie wszystkie reagują, chociaz pewnie warto spróbować. No i to mimo wszystko jeszcze kociak, niejtóre
  • Odpowiedz
@wysokiczlowiek: drapak popsikac kroplami walerianowymi (nie musi być dużo bo bardzo intensywnie pachnie) albo natrzeć kocimiętką- to zachęci kota do drapania drapaka (powinno xD)

Co do fotela- moja kotka jak widzę że ma zamiar coś złego zrobić to wystarczy że krzykne na nią albo "syknę", koty nie lubią głośnych, piszczących, wysokich dźwięków (tyle że moja kotka jest już dorosła a Twoja to guwniak, więc może być gorzej z posłuszeństwem xD)
  • Odpowiedz
Może być ciężko.
Ogólnie rzecz biorąc po prostu najlepiej unikać trzymania na wierzchu przedmiotów obitych skórą albo materiałem, o który łatwo zahaczyć pazury. Tapicerka na meblach najlepiej aksamitna albo z bardzo gęstej mikrofibry.
Z moich doświadczeń (kotów sztuk trzy) przyuczone na siłę drapaki pomagają tylko kiedy się patrzy - kiedy jesteś poza domem, kot ma w dupie Twoje zasady.
  • Odpowiedz
@wysokiczlowiek skróć mu pazurki. Drapanie to dla kota zabieg higieniczny - aby to zrozumieć trzeba wiedzieć w jaki sposób rośnie koci pazur - "warstwowo" i on tym drapaniem ściera zewnętrzne warstwy. Trudno tego oduczyć bo to tak jakbyś próbował oduczyć go lizania futerka. Czuje że ma zbyt długie pazurki i chce je sobie zetrzeć. Nie bądź na niego zły.
Póki jest mały to przyzwyczajaj go do tego zabiegu żeby później nie
  • Odpowiedz
  • 1
@wysokiczlowiek drapak ma być stabilny, a nie jakieś badziewie które przy próbie drapania spadnie mu na łeb. Jak pisali wyżej, najlepiej pionowy słup z możliwością wspinania i z półką na górze.
  • Odpowiedz