Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki! Zostały mi 3 lata do #matura i ukończenia #techbaza informatycznego. Czy warto przeznaczyć te 3 lata na naukę #programowanie (nie od podstaw)? Czy może lepiej przeznaczyć ten czas na naukę do matury i pójść na studia?
#programista15k #naukaprogramowania #komputery #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje

Co robić?

  • Uczyć się programowania 57.5% (96)
  • Zakuwać do matury i iść na studia 42.5% (71)

Oddanych głosów: 167

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: możesz robić to i to, z naciskiem (wg mnie) na naukę do matury. Naprawdę warto zdobyć ten papierek ze studiów informatycznych - przy okazji też na uczelni się czegoś nauczysz.
Co do nauki: weź się porządnie do roboty, bo progi na informatykę rosną w zatrważającym tempie (przynajmniej na te lepsze uczelnie).
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ucz sie przedewszystkim rzeczy ktore cie ciekawia i interesuja, dobrym pomyslem jest branie udzialu w jak najwiekszej liczbie konkursow (oceny same sie winduja w gore, cos tam mozesz wygrac, mozna z tego powodu pozniej dostac stypendium no i przy okazji tez czegos sie nauczysz), a programowania bedziesz i tak sie uczyl na studiach i w trakcie studiow na wlasna reke, jesli wciaz bedziesz mial na to zajawke. wiec mozesz
  • Odpowiedz
**bongoooznowbym_nabiiiil**: ja w technikum się uczyłem programowania na własną rękę to robiłem dodatkowe zadania na lekcji, bo to co było w programie to za łatwe było dla mnie bez kitu xD w sumie to wydaje mi się, że ogarniałem więcej niż nauczyciel XD e14 #!$%@? na kacu najszybciej z grupy na 95% - nie wiem dlaczego 95 - wszystko zrobiłem idealnie, pewnie w kluczu było mysqlconnect zamiast mysqliconnect i odjęli XD

ale ze mną wiąże się taka śmieszna historia, że w czasach gimnazjum było popularne zarabianie na PPA/CPA #pdk, tam się pouczyłem html'a, css'ów i js na własną rękę klepałem kalkulatory w c++, i prowizoryczne "hacki" (XD) w visual basicu i c#, więc programowanie było mi pisane xD

nigdy nie wysłałem cv (opisałem swoje skillsony i tyle), pracuję w drugiej pracy w branży, zarobki się zgadzają
  • Odpowiedz