Wpis z mikrobloga

Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary.
Statki w ogniu w okolicach Pasa Oriona.
Widziałem promienie kosmiczne... jak błyszczały w ciemnościach blisko Wrót Tannhausera.
Wszystkie te chwile zagubią się z czasem jak łzy w deszczu.
Czas umrzeć.

Żegnaj, Rutger Hauer.

https://youtu.be/9a1o3OHGTcM

#bladerunner #vangelis #rutgerhauer #cyberpunk #sciencefiction
Cedrik - Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary.
Statki w ogniu w o...

źródło: comment_rMqIytjMOuXQvPr2I8T4Ks5FKMjMhYp6.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nk o co w ogóle chodzi w tej scenie. W filmie w ogóle nie pojawiają się te rzeczy, a nagle koleś z nikąd gada o Pasie Oriona albo Wrotach Tannhausera
@Cedrik: #!$%@? wie o co w tym chodzi. Śmierdzi mi takiem #!$%@? i kompletnie pozbawionym sensu #!$%@?, jak tym w "Prometeuszu".

Nk o co w ogóle chodzi w tej scenie. W filmie w ogóle nie pojawiają się te rzeczy, a nagle koleś z nikąd gada o Pasie Oriona albo Wrotach Tannhausera


Jak pójdziecie do szkoły podstawowej a świnka Peppa...
A zresztą. Nawet mi się nie chce Wam ignorantom tłumaczyć bo i
@Marmite: To ja Ci odpowiem. Chodzi o kwestie tego, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy świadomość, co tak naprawdę oznacza być człowiekiem czy w ogóle istotą inteligentną i do czego prowadzi powoływanie na świat istot myślących, które mają swoje wspomnienia, życia, ale są boleśnie świadome faktu, że po ich śmierci nie ma żadnej nadziei - w przeciwieństwie do ludzi, którzy chociaż nadzieje miewają. Androidy są wykorzystywane do takich rzeczy, że ich
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cedrik: ale przecież ja zupełnie nie o to pytałem, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ja pytałem dlaczego w tej kwestii poruszone są miejsca i/lub wydarzenia, do których w ogóle nie ma wcześniej odniesień w filmie. Widziałem ten gif na długo zanim obejrzałem film, więc oglądając go tylko czekałem aż będą jakieś odniesienia do rzeczy, które są w nim wspomniane. A tu zonk - nic takiego nie miało miejsca i nagle pojawia
ale przecież ja zupełnie nie o to pytałem, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Ja pytałem dlaczego w tej kwestii poruszone są miejsca i/lub wydarzenia, do których w ogóle nie ma wcześniej odniesień w filmie.


@Marmite: No i właśnie nie zrozumiałeś, dostałeś odpowiedź na swoje pytanie, ale postaram się inaczej: te wymienione rzeczy są nieistotne dla fabuły. Fabuła to ściganie androidów - rzeczy, które wyrwały się spod kontroli, a okazuje się, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cedrik: w takim razie żałuję ze widziałem te gify i znałem treść tego monologu na długo zanim widziałem film - przez to zupełnie zmienił się mój odbiór tej sceny.