Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #majsterkowanie
Siemka, mame ma popękany zderzak w aucie. Chciałbym go skleić od środka żywicą na macie szklanek, od wewnątrz szpachla do plastiku, podkład do plastiku i lakier. Pęknięcia na 6 cm bez ubytków.

Jest to jakoś w miarę wytrzymałe ? Robił ktoś kiedyś coś takiego ?
  • 9
@gorocky Jak będzie dobrze zrobione, zgodnie ze sztuką, to będzie trzymać.

Swoją drogą, jakis niespotykany model, że ciężko coś w kolorze wyłapać? Mało kto się teraz bawi w łatanie zderzaków, bo, suma sumarum i tak po robocie cały element do lakierowania. Większość po prostu kupuje nowy i daje do lakierowania albo szuka używki w bdb stanie w kolorze.
Całość mi wyjdzie 100zł 30ziko mata + żywica, szpachle mam podkład 25 lakier 25, bezbarwny mam


@gorocky: To drogo. Ja za spawanie zderzaka i plastików w nadkolach dawałem 50 zł. W tej cenie w miejscach spawów wtopiona metalowa siatka.
popękany zderzak w aucie. Chciałbym go skleić od środka żywicą na macie szklanek, od wewnątrz szpachla do plastiku


@gorocky: guzik z tego wyjdzie. Żadne klejenie żywicą nie będzie ci się trzymać dobrze, a szpachla na tym popęka. Tylko spawanie plastiku, potem szlifowanie od zewnątrz, szpachla i malowanie.
@gorocky: Ostatnio żywicą z włóknem polepiłem kółko od kosiarki, parę ładnych godzin już nią jeździłem i trzyma się. A 1/3 była wyrwana. Szkoda mi było kasy na nowe kółko bo kosiarka ma tyle lat że może się rozlecieć w każdej chwili. Ale silnik śmiga nieźle, a części metalowe i kółka się rozlatują, rączki się połamały w kilku różnych miejscach, obudowa metalowa popękała, kiedyś cały sezon zapomniałem olej wlać, raz zatankowałem ją