Wpis z mikrobloga

Czy wiesz, ile naprawdę powinien kosztować bilet lotniczy na średniej trasie w Europie i dlaczego ceny biletów tak bardzo się różnią?

Ostatnio pojawił się na blogu nowy wpis - próbuję rozgryźć tanie linie lotnicze i odpowiedzieć na pytanie, czemu czasem bilet na to samo połączenie w ten sam dzień kosztuje kilkanaście złotych, a czasem nawet ponad tysiąc PLN-ów ( ͡° ͜ʖ ͡°) We wpisie nie ma złotej recepty na kupowanie biletów, ale trochę statystyk, wykresów i bardzo przydatne narzędzie do sprawdzania, czy warto już kupować bilet, jeśli polujemy na konkretny kierunek i termin.

Ile naprawdę kosztuje bilet lotniczy i kiedy najlepiej go kupić?

#zwtravel #tanieloty
zbigniew-wu - Czy wiesz, ile naprawdę powinien kosztować bilet lotniczy na średniej t...

źródło: comment_dxofOb0VweZXi9sVtrLrX0PgeYAnZcfh.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu:

Świetnie przedstawione wszystko zostało w artykule “Ile naprawdę kosztuje lot?”[1] na stronie pasazer.com.


serio? Zdajesz sobie sprawę że w HTML istnieje coś takiego jak linki? Strona WWW to nie jest drukowana książka.
  • Odpowiedz
@Morf: o widzisz, pierwotny plan był taki, że numerek przypisu też będzie linkiem, a na dole pełny adres. Widocznie o tym zapomniałem, już poprawiłem. Ale dzięki, że czuwasz, i potrafisz miło zwrócić uwagę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
o widzisz, pierwotny plan był taki, że numerek przypisu też będzie linkiem, a na dole pełny adres


@zbigniew-wu: nadal uważam że to złe podejście, w internetach tekst może być linkiem nie wiem co w tym złego według ciebie... To nie są wpisy encyklopedyczne ani praca magisterska żeby się w numery przypisów bawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: W kwestii cen biletów mam od jakiegoś czasu taką zagwozdkę. Swego czasu sprawdzając różne konfiguracje przelotu Paryż - Kraków wyszło, że lot Paryż-Kraków z przesiadką w Warszawie jest tańszy, niż sam przelot na trasie Paryż - Warszawa (tym samym samolotem). Tak więc mogę powiedzieć, że odcinek Warszawa-Kraków był najtańszym lotem, jakim leciałem, bo cena była ujemna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie rozumiem, z czego to
janielubie - @zbigniew-wu: W kwestii cen biletów mam od jakiegoś czasu taką zagwozdkę...

źródło: comment_4SoaYeweScPueTEC8KpTvnSGqZHPmOMn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: dobre pytanie, też to zauważyłem. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to że opłata lotniskowa za pasażera przesiadającego się jest niższa niż za kończącego podróż. Ale aż taka różnica by była?
  • Odpowiedz
@zbigniew-wu: Ja dużo latam i polecam zawsze odpalać strony linii lotniczych w trybie incognito, żeby się pliki cookies i cache nie zapisywały (potrafi chamsko podnieść cenę). Polecam też stronkę: skyscanner.net
  • Odpowiedz