Wpis z mikrobloga

Gdyby kogoś interesował Mercedes W221 licytacji komorniczej Izby Krajowej w Suwałkach, która ma się odbyć w dniu jutrzejszym to szczerze odradzam. Dzisiaj byłem na oględzinach tegoż Mercedesa, który też został przedstawiony w tym artykule. Ogólnie zdjęcia słabe, ale fakt, na nich nie prezentuje się jeszcze najgorzej, a cena atrakcyjna.

Trochę danych:
Mercedes-Benz S500 4MATIC w pakiecie stylistycznym AMG
Silnik: V8 5,5 l (5461 cm³), DOHC, 388 KM
Rok produkcji: 2007
VIN: WDD2211861A131561 - check

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy jeszcze przed przyjazdem to to, że auto jest ewidentnie w wersji poliftowej (inne reflektory przednie, światła tylne, zderzak przedni, grill przedni, lusterka boczne), której to lift był dopiero w 2009 roku. Myślałem, że może to jakiś błąd, niedopatrzenie.

Na miejscu od razu okazało się, że auto posłużyło do przemytu papierosów bez akcyzy. Zostało rozszabrowane przez celników (wszystkie progi wycięte). Mimo deklarowanego przebiegu ok 80 tys. km fotel kierowcy ewidentnie temu przeczy. Chyba gdzieś trójka z przodu uciekła? Auto zostało zarekwirowane przez Urząd Celno-Skarbowy ponad rok temu. Od tego czasu stało nieuruchamiane i nie odpala (rozładowany akumulator). Powłoka lakiernicza na całym aucie 200-300nm, ewidentnie drugi raz lakierowane, ale nawet nie sprawdzałem już dokładnie. Lakier w stanie mocno średnim, nie doszukałem się jednak oznak korozji.

Ogólnie wygląda na ulepa rozszabrowanego przez celników, który teraz będzie kolejny raz lepiony przez handlarzy, którzy również się nim interesowali (i tak naprawdę było to chyba jedyne auto, które wzbudziło zainteresowanie na tej licytacji). Podejrzewam, że w niedługim czasie pojawi się na rynku kolejna "igiełka" w okazyjnej cenie.

Poniżej dołączam kilkanaście zdjęć przedstawiające stan faktyczny.

#mercedes #mercedesspam #motoryzacja #licytacjekomornicze #komornik #pokazauto #suwalki #podlaskie
hyperlink - Gdyby kogoś interesował Mercedes W221 licytacji komorniczej Izby Krajowej...

źródło: comment_3QHJCNuQD9vlfXjNT8WQHLk9v7R94J08.jpg

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigger: nie dopytywałem czy papiery do auta są, ale zgodnie z rozmową z celnikiem oni wystawiają fakturę i na jej podstawie bez problemu zarejestrujesz auto w Polsce (auto w momencie zatrzymania zarejestrowane na Białorusi, pierwotny kraj przeznaczenia Rosja).

Ta wersja chodzi normalnie od 40 tys. w górę. Myślę, że za dyszkę idzie to połatać na perełkę, zostaje dyszka na czysto po sprzedaży. Na takich autach najbardziej opłaca się wałki kręcić.
  • Odpowiedz
@hyperlink: Fakture czesto wystawiaja, ale to jednoznaczne z posiadaniem papierow nie jest. Co prawda takie auto z licytacji jesli zarejestrowane w Polsce mozna zarejestrowac, ale czesto nabija sie mu zastepczy vin a to spora komplikacja.
  • Odpowiedz
@bigger: zgadza się, nie jest to równoznaczne z posiadaniem papierów, ale czytałem o tym, że temat ponoć jest do przepchnięcia. Zgodnie z warunkami przetargu cyt. "Pojazdy z pozycji 1 - 5 stanowią towar o statusie nieunijnym. W cenie tego towaru zawarte są należności celne i podatkowe z tytułu importu, a jego sprzedaż traktowana jest jako dopuszczenie do swobodnego obrotu na obszarze celnym Unii na rzecz kupującego."
  • Odpowiedz
@bigger: fakt, pewnie byłby potem to kolejny spory problem mając na uwadze, że przed zatrzymaniem już był lepiony, a teraz musi zostać polepiony po raz drugi. Do tego stał ponad rok. Kto to weźmie?
  • Odpowiedz
@hyperlink: Osobiscie dla siebie bym to kupil. Jak do wytargania za okolice 20 pewnie to bym wzial. Ale to nie temat na handel imho.

Zarejstrowane u nas juz lepiej. Nawet bez papierow, bo czesto dluznicy "gubia".

Ale bralem w kilku takich licytacjach udzial i to jest taka sitwa ze koniec swiata. Komornik ma juz swoich ludzi
  • Odpowiedz
@bigger: to masz jeszcze czas, licytacja odbędzie się jutro w Suwałkach, jeśli złożysz tylko ofertę do godz. 10.00 to kto wie, może auto będzie Twoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Na oględzinach tak naprawdę wszyscy interesowali się tylko nim. Było jeszcze X5 i Q7, rozczłonkowany Phaeton i W220, a raczej jego resztki, bo go ruda zjadła. X5 wzbudziła jeszcze małe zainteresowanie, bo wyglądała na takie w oryginalnym
  • Odpowiedz
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy jeszcze przed przyjazdem to to, że auto jest ewidentnie w wersji poliftowej (inne reflektory przednie, światła tylne, zderzak przedni, grill przedni, lusterka boczne), której to lift był dopiero w 2009 roku. Myślałem, że może to jakiś błąd, niedopatrzenie.


@hyperlink:
Tutaj akurat nie ma co uogólniać, bo jak ktoś jest fanatykiem marki i kupi przedlifta z dobrym silnikiem to sobie samemu robi polifta, a
  • Odpowiedz
@hyperlink: ktoś się pewnie skusi żeby się pokazać. Pytanie jak pneumatyka itp. Jak długo stał. Jak dojechany mechanicznie to doprowadzenie do ładu swoje będzie kosztować. No chyba ze ktoś ma dobre znajomosci albo sam naprawia i ma dobre zniżki na części.
  • Odpowiedz
mozna to ogladnac jakos online? P

@Znowu-sie-nie-chce: w oryginalnym poście w pierwszym zdaniu masz link zawierający wszystkie szczegóły licytacji. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej trzeba zjawić się osobiście jutro, czyli w dniu licytacji.

Tutaj akurat nie ma co uogólniać, bo jak ktoś jest fanatykiem marki i kupi przedlifta z dobrym silnikiem to sobie samemu robi polifta, a to jakoś nie wadzi. Kumpel z E92 zrobił całkowitego polifta bez żadnych dzwonów itp

@shitstormer: wiem, że są takie osoby, ale to może też świadczyć o wypadkowości tego egzemplarza na zasadzie jak już i tak trzeba robić, to od razu zróbmy
  • Odpowiedz