Wpis z mikrobloga

mirki meczy mnie jedno pytanie. W drodze do pracy widze duzo opuszczonych budynkow w ktorych kiedys byly jakies zaklady. Czemu nie mozna tego odkupic i przerobic na lofty? w stanach przeciez tak jest ze stare zajezdnie ludzie przerobili na lofty i wykreowal sie fajny styl. Czy w polsce jest jakis zakaz ze nie moge zyc w takiej dawnej myjni samochodowej?
#architektura #warszawa #deweloperka #budownictwo #remont #loft
  • 12
  • Odpowiedz
@wybur: jak przerobisz te parterowe budy które podlinkowałeś na "lofty" to zarobisz mniej niż na samej sprzedaży ziemi jakiemuś deweloperowi. Nie każdy chce grunt sprzedać, bo jego cena może rosnąć. Nie zawsze też przepisy pozwalają coś gdzieś wybudować.
  • Odpowiedz
  • 0
@TwojStaryToKorniszon No właśnie o tym mówię. Czyli ciężko poprostu wziąć sobie barak i zrobić w nim loft bo da jakieś chore przepisy? Obled nie chce wydawać miliarda na mieszkanie gdzie mogę kupić nieużytek taniej i sam fajnie z pomysłem stworzyć przestrzeń artystyczna i może wymyślić nowy styl to nie gurwa w Polsce jak w lesie
  • Odpowiedz
@wybur
No właśnie że nie jak w lesie tylko jak w cywilizowanym kraju. Wyobraź sobie jakby się nam wszystkim żyło gdyby każdy budował sobie co chce i gdzie chce lub zmieniła przeznaczenie budynków czy lokali ot tak bo ma fajny pomysł.

Mieszkasz sobie w bloku i nagle sąsiad otwiera dyskotekę w mieszkaniu nad tobą, a sąsiad z dołu smażalnie dorsza bo ma wizję i przepis po babci. Masz dość wyjeżdżasz za miasto
  • Odpowiedz