Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki,

chwalę się bo zaprojektowaliśmy taką małą knajpę w Warszawie o nazwie Origami. Jako główny motyw stworzyliśmy połamaną, stalową ladę nawiązującą do sztuki składania papieru. Koncepcja była taka, aby to był jedyny biały element w głównej sali by uwydatnić jej znaczenie - cała reszta utrzymana jest w ciemnych kolorach na przemian z drewnem i oryginalną cegłą piwnicy.

Rany boskie ile z tą ladą było jaj, aby ją sprytnie poskładać. Jak już stanęła na miejscu to czułem się jak inżynier nasa który posłał ludzi na księżyc. Nigdy nie projektujcie czegoś, gdy nie wiecie jak to wykonać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego dochodzą przesuwne stołki w tym samym stylu które pełnią rolę taboretów i stolików - w zależności od potrzeby.

Zapraszam do lajkowania naszego fb - robimy nie tylko dziwne meble ale też wnętrza i architekturę:
https://www.facebook.com/architrectura/

Jak coś to knajpa się mieści przy ul Mokotowskiej 62 w Warszawie jakby ktoś chciał odwiedzić. Smaczne żarło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#chwalesie #meble #design #architektura #budujzwykopem #tworczoscwlasna #warszawa
peetee - Cześć Mireczki,

chwalę się bo zaprojektowaliśmy taką małą knajpę w Warsza...

źródło: comment_4Inb36m8IRlKe30LaOBat8rrmvIbzolF.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peetee: Co do tej lady, to zamowiliscie plaska, biala plyte 10x6m i kazaliscie majstrowi skladac wg rysunkow?

@Mortas: 3 formatki stali 400x250 (o ile dobrze pamietam) z wycietymi trojkatami i składamy. Musiałem mocno nadzorować sam proces skladania i w ogóle sam pomysł na to jak to zrobić bo nikt nie chciał się tego podjąć.
  • Odpowiedz
@peetee: pomysł nawiązania do nazwy - super. Projekt bryły - bardzo nie i pod względem funkcjonalnym i estetycznym. Raz, że na tle całej knajpy wygląda zupełnie od czapy, a dwa, takie bryły projektuje się stosując pewne proporcje i podziały, tak by dobrze wyglądało dla oka. Tutaj to leży
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peetee: Raz, że na tle całej knajpy wygląda zupełnie od czapy


To był zabieg celowy - wrzucić coś bardzo kontrastowego i nowoczesnego na tle ceglanej piwnicy w starej kamienicy.

a dwa, takie bryły projektuje się stosując pewne proporcje i podziały, tak by dobrze wyglądało dla oka. Tutaj to leży


Wiem, zasady znam, natomiast co kto lubi. Sam projekt powstał ponad dwa lata temu i rzeczywiście teraz bym zrobił to trochę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@peetee: Spoko, ale naprawdę nie widzisz jakie to jest monstrualne przy powietrzchni i wysokości tego pomieszczenia? Ciut za bardzo poleciałeś

@system_hydroponiczny: hmm...nie :) lada musiała być, a jej wymiary są w zasadzie zdeterminowane odgórnie przez ergonomię człowieka więc niewiele miałem tu do powiedzenia jeśli chodzi o gabaryty.
  • Odpowiedz
@peetee: "Do tego dochodzą przesuwne stołki w tym samym stylu które pełnią rolę taboretów i stolików - w zależności od potrzeby."
Czyli będę jadł z czegoś, na czym ktoś siedział?
  • Odpowiedz
@peetee tak jak już ktoś wspomniał, przerost formy nad treścią, gabaryty zupełnie nie pasują do skali lokalu, styl nie pasuje do ścian, niefunkcjonalne meble. Dla mnie to taki pomysł kogoś kto nic nie wie o aranżacji wnętrz, ale wydaje mu się że coś zaprojektuje i będzie dobrze, bo ma wizję. Typowe podejście januszy biznesu, którzy ochoczo udzielają się w projektach wymagających jakiegoś zmysłu estetycznego, a potem wychodzą takie koszmarki. Z resztą
  • Odpowiedz