Wpis z mikrobloga

Nasłuchałam się od znajomych, że #poznan to taki fajny i bardzo podobny do #wroclaw, więc stwierdziłam, że może warto jechać. Wczoraj wróciłam z weekendu spędzonego w stolicy wielkopolski i szczerze...? Przecież w tym Poznaniu nic nie ma. Jest całkiem ok Aquapark, kilka parków i miłe knajpki w City Parku. Palmiarnia niby ok, ale mocno zaniedbana.

Rynek bardzo mnie rozczarował. Nie ma zagospodarowanych terenów na Wartą. Najbardziej zdziwiła mnie tak mała ilość ludzi na ulicach i w centrum.

Poznań jest tak często porównywany do Wrocławia pod względem rynku pracy, powierzchni handlowej i ludności, a moim zdaniem między tymi miastami jest mega przepaść.


Co myślicie? Może tylko ja zauważyłam taką dysproporcję?

Które miasto do zwiedzania i mieszkania?

  • Poznań 37.6% (112)
  • Wrocław 62.4% (186)

Oddanych głosów: 298

  • 34
@NaSmyczy: A to spoko. ;)

Ogólnie Wrocław przynajmniej na pierwszy rzut oka jest ciekawszy turystycznie, a Poznań, powiedziałbym, wymaga nieco więcej zachodu, żeby go docenić. Nieraz oprowadzałem znajomych po centrum i kiedy się im opowiedziało np. o Ringu Stübbena, to zaraz bardziej doceniali tę raczej unikatową w Polsce dzielnicę z przełomu XIX i XX wieku, które nie mają za bardzo odpowiedników gdzie indziej w Polsce. Rynek jest ładny, ale mniejszy, a
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@NaSmyczy:

Poznan tag na wykopie obserwuje niecałe 2k a Wrocław ponad 3k. Ta ankieta nie jest miarodajna bo już był temat często poruszany że przy pytaniu które miasto jest lepsze wygrywa te które ma więcej użytkowników i robi się gównoburza.

Dla mnie Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków, czy Wrocław to jeden #!$%@?. Centrum jak centrum, każde ma ładne na swój sposób. Natomiast wszystko wokół to blokowiska, osiedla, magazyny z małymi wstawkami typu
@NaSmyczy: Jedyne miasto w jakim można mieszkać w Polsce to warszawa, a w reszcie można tylko sobie wmawiać, że jest fajnie jeżdzać po dziurawych drogach lub starymi psującymi sie tramwajami. hehe ale w warszawce #!$%@?
Poznań jest tak często porównywany do Wrocławia pod względem rynku pracy, powierzchni handlowej i ludności, a moim zdaniem między tymi miastami jest mega przepaść.


@NaSmyczy: znajomy mieszkał razem z dziewczyną w Poznaniu przez ok 3 lata, ona w trakcie tego okresu 3 razy zmieniła pracę (znajdywała lepszą), gdy wrócili do Wrocka to przez ponad pół roku nie mogła znaleźć nic, obecnie pracuje poniżej swoich kwalifikacji, także pod względem rynku pracy znajomym
@NaSmyczy: Poznań dopiero od niedawna zaczyna inwestycje w centrum. W tej chwili trwa remont placu Kolegiackiego (będzie to naprawdę ładna i klimatyczna przestrzeń), zaraz po jego zakończeniu rusza remont płyty Starego Rynku i wszystkich dochodzących doń uliczek (od rynku do pierwszego skrzyżowania). Równolegle trwa inwestycja "Projekt Centrum", która obejmuje dużą część Śródmieścia. W jej ramach przebudowane będą ulice Św. Marcin (pierwszy jej etap już się zakończył), Ratajczaka (budowa tramwaju), 27 Grudnia
@DodatnieUjemny: Nie każdy jest programistą to raz, po drugie w IT pracę znajdziesz w każdym większym mieście, bez żadnego problemu, co innego w innych zawodach; piszę tylko o spostrzeżeniach osób, które wróciły z Poznania do Wrocławia