Wpis z mikrobloga

Hejka, Mireczki chcę przedstawić Wam nowy nabytek - Malik 8tyg :D
Po części to dzięki Wam, żonę udało się urobić z yorka na westa i był to strzał w 10.
Jak na szczeniaka jest mega inteligentny i stosunkowo bezproblemowy jak na pierwsze dwa dni w nowym domu, wiadomo zmaga się z problemami wieku szczenięcego (bywa kupa sik w domu + wycie jak zostaje sam) w związku z tym mam kilka pytań:

1.) Najlepszy sposób na naukę psa sikania przed domem to? kupić matę, czy uczyć od małego na zew? nagradzać po kupie itp?
2.) Jaka karma dla psiaka 8 tyg? Kupiłem Royal Canin Mini Puppy, bo taką też zostawał, ale poczytałem i ta karma jest przeleklamowana sądząc po składzie, większość to kukurydza, której nawet mój brzuch nie toleruje... aczkolwiek psiak zajada się nią, ale wole od początku podawać mu coś wartościowego. Cena? coś w podobie do tej Royala.
3.) Pies jest niesamowitą przylepą, nie odstępuje nas nawet na 5 cm, w czasie gdy jesteśmy w zasięgu wzroku to jest ideał, chcemy go nauczyć aby jednak zostawał 2-4 h dziennie sam w domu.
Próby zamakania go w pokojach kończą się niesamowitym wyciem + niespodziankami. Przetrwać to i z czasem wydłużać mu czas w zamknięciu czy jakieś inne metody?
4.) Mamy jakiś tag do westów? :)

#karma #zwierzaczki #zwierzeta #psy #west #pies #pokazpsa
Wojtas87 - Hejka, Mireczki chcę przedstawić Wam nowy nabytek - Malik 8tyg :D
Po częś...

źródło: comment_Iea39gWYuvCmmaecZmOliRZezrdG3Xi7.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Wojtas87:
1. od małego na zewnątrz, nagradzasz za każde wypróżnienie
2. no kiepsko, powinieneś dostać trochę karmy z wyprawką i próbować mieszać z nową w takim wypadku, bo gównokarma. a jaka? to już zależy od tego na jaką Cię stać, ile możesz dać za worek taki 6-7kg, choć dla takiego mikropsa nawet dwukilówki na początek będą ok - z dobrych masz eden, alphę spirit, orijen original, acanę pacificę np
3. nie
  • Odpowiedz
@Wojtas87: ad 2 - westy mają sporo nietolerancji pokarmowych i uczuleń, z doświadczenia wiem, że
"ACANA LAMB & OKANAGAN APPLE DOG" jest spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a co do Westów to to chyba jedne z najinteligentniejszych psów, więc nic dziwnego, że szczeniak też już sporo ogarnia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Wojtas87: kup konga (może wersje szczeniaczkową) i zacznij dawać mu w nim część karmy. Jakieś naturalne gryzaki itp.
Wychodździe z pomieszczenia za każdym razem jak dostaje jeść. Na początek wystarczy tylko zniknąć mu z pola widzenia, później można zamontować bramkę na drzwi i ją zamykać, potem zamknąć całe drzwi na chwilę. Ważne żeby robić to stopniowo.

Klatka kennelowa jest w takich przypadkach dużym ułatwieniem (dodatkowo pomaga w nauce czystości), ale wiem
  • Odpowiedz
@matra: Jak zawsze pomocna Dr.Marta pomocna :)

1.) też tak myślę żeby od początku poza domem, jednak chyba kupimy kilka mat, bo w nocy idealnie zasypia obok naszego łóżka, tylko czasem mu się siknie, więc chce zabezpieczyć się trochę.
2.) Spoko poczytam, z tego co wiem to zawsze żeby karma miała przewagę mięsa a nie innych wypełniaczy.
3.) hmm, gdyby się przyzwyczaił do klatki to byłoby złoto :)
4.) trzeba pomyśleć
  • Odpowiedz
@Wojtas87: e, to nic skomplikowanego ¯\_(ツ)_/¯
Maty warto mieć, zwłaszcza jeśli psu będzie można wskakiwać na meble tapicerowane - wiele psów przechodzi w życiu taki etap lania gdzie popadnie, więc maty warto mieć, nawet pod/na legowisku, tylko uważać, bo u mnie maty szły w strzępy, a gówniara radośnie latała z nimi po całym mieszkaniu w pysku ( )

Klatka sama w sobie jest złotem i poniekąd
  • Odpowiedz
@mikaliq: Dzięki za informacje, legit talk :)
Kong wydaje się być bardzo fajny - kupuje :) Na tą chwile jego ulubiona zabawka to zgnieciona butelka ;)
W takim razie muszę pomyśleć o tej klatce, tylko jakiś rozmiar odpowiedni ogarnąć.
Ogólnie to nastawiałem się na terror, a jestem mile zaskoczony jego zachowaniem, nie wliczając normalnych zachowań szczeniaka.
  • Odpowiedz
a jestem mile zaskoczony jego zachowaniem


@Wojtas87: pogadamy za rok, ok? xDDD
Lena do ukończenia 3 miesiąca życia była taka grzeczna, że pytałam na grupie dla behawiorystów o co chodzi, że mój pies taki spokojny. Po tym jak rozpoczęła 4 miesiąc pytałam jak ją uspokoić XD Gówniara spała tylko jak nas nie było, a jak byliśmy, to tylko w nocy. Wyjścia po 1,5 godziny szaleństw to było mało, non stop na
  • Odpowiedz
@matra: hahaha, weź nie strasz ()
ja to miałem nadzieje, że jak z kolejny dniem będzie tak szło to wyrośnie z niego istota mądrzejsza od nie jednego człowieka i tego się trzymajmy - nie uznaje regresu :D
Myślę, że jeszcze nie raz pozwolę sobie o coś zapytać ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Wojtas87: będzie regres :D Szczeniak to straszny matoł i jeszcze nieraz się przekonasz, poznawanie świata, etapy lękowe, upór związany z okresem dojrzewania, nie będzie nudy. Myślisz, że ja miałam inne przeświadczenie niż to, że mój szczeniaczek jest nadpsem? xD Poczekaj aż zacznie ząbkować - mnie ten dramat w sporej mierze ominął, ale ząb wbity pod paznokieć to nic przyjemnego ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pytaj śmiało ( ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@Wojtas87 spoko ziomek, czuję sie trochę madkom tego sukcesu (ʘʘ)
Z karm polecam Farminę opcje bez zbóż. A co do klatki to bardzo polecam. Jak przebrniecie przyzwyczajanie to uznacie jej zakup za najlepsza mozliwa decyzje
  • Odpowiedz
  • 0
@wezsie Wiadomka :-)
Karmę lookne, a klatka musi być, bo jak by to powiedzieć powoli tracę nerwy :-D ale sam w sobie psiak jest prima sort ()
  • Odpowiedz
@matra: łeeee czyli ta 76x54x62cm będzie raczej ok, chociaż teraz patrząc po Twojej fotce narobiłaś ochoty na 91-60-66cm ale to już chyba za duża stanowczo jak na westa.
  • Odpowiedz