Wpis z mikrobloga

Chciałbym powtórzych testy alerginczne, więc lepiej zrobić skórne czy z krwi?
Druga kwestia - Chcemy do domu psa, i mimo że nigdy mi nie miałem objawów alergii, to na testach skórnych wyszło uczulenie na śierść psów. Może się okazać, że po pewnym czasie pojawią się objawy? Dodam, że miałem styczność z różnymi psami jeżeli chodzi o włosie/śierść.

#alergia #kiciochpyta #zdrowie #psy
  • 9
@skretu testy na psa nie są wiarygodnie ze względu na zbyt duże zróznicowanie gatunku. Na jednego możesz być uczulony na drugiego nie.
A nawet jeśli okaże się że jesteś uczulony możliwe jest wytworzenie odpowiedniej szczepionki na konkretnego osobnika.
via Android
  • 0
@Ghuleh u Żony niestety nie ma takiej opcji, na zbyt dużo rzeczy jest uczulona m.in marchewka, brzoza, trawy, orzechy.

@wezsie więc jeżeli do tej pory nie mieliśmy objawów alergi przy rozmych psach, to możemy mieć każdego?
@skretu ja też jestem uczulona na bardzo dużo rzeczy ;)
Np surowej marchewki nie mogę, ale gotowaną już tak :)
Testy miałam niezliczoną ilość razy w ciągu życia... I zawsze wychodzą trochę inaczej. W sensie jak dziesięć razy Ci wyjdzie max uczulenie na trawe no to jasne że masz, ale jak raz wyjdzie ci trochę na pomidory a raz nie to jedyna metoda to sprawdzenie doświadczalne, bo możesz być uczulony trochę, a