Wpis z mikrobloga

Ktoś z mirków dostał wize 476 ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Jakie dokumenty są potrzebne?
Czy wystarczy suplement po angielsku wydawany przez pwr czy trzeba tłumaczenie przysięgłe?

Z tego co patrzyłem to tylko:
-IELTS 6pkt średnio nie mniej niż 5.0 z każdej sekcji
-certyfikat niekaralności,
-dyplom i suplement ze spisem przedmiotów po polsku i przysięgłe tłumaczenie, (tu jest niejasność ( ͡° ͜ʖ ͡°))
-paszport ofc

#australia #pwr #emigracja
  • 14
@bazek993: hej, jeżeli chodzi o tłumaczenie to na stronie https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/getting-a-visa/visa-listing/skilled-recognition-graduate-476#HowTo masz "Translators in Australia must be accredited by the National Accreditation Authority for Translators and Interpreters. Translators outside Australia do not have to be accredited" Także chyba nie musisz tego tłumaczyć. Później będziesz jeszcze musiał zrobić badanie lekarskie, ale poza tym wygląda, że masz wszystko ogarnięte :)
@lis2222: cześć mirku oglądałem twój kanał na yt no nie mam jeszcze do końca wszystkiego ogarniętego w październiku robie kurs przygotowujący do IELTS na PWr, później podchodzę do egzaminu i raczej dostanę te 6pkt, bo znam dość dobrze angielski. Po otrzymaniu wizy obieram kierunek Perth ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy z jednym z wymagań by uzyskać taką wizę jest odpowiedni kierunek studiowania? Np. inżynieria materiałowa, a już np. elektronika się nie łapie?
@Wingsman: Tak, jest kilka kierunków, które się nie łapią do zdobycia 476. Elektronika chyba styknie. Odpowiednie są wszystkie, które mieszczą się w ramach:

civil engineering
structural engineering
chemical engineering
environmental engineering
electrical and electronics engineering
mechanical, production and plant engineering
mining and material engineering

Mam kolegę po informatyce na WPPT polibudy, któremu odmówili przyznania wizy. Generalnie po skończeniu czegokolwiek na wydziale Informatyki i Zarządzania albo Wydziale Matematyki nie ma co liczyć
@bazek993: Ojeju, tylko nie Perth! Tam z fajnych rzeczy to są tylko kuoki na Rottnest Island, nawet rodowici Australijczycy nie traktują Perth jako dużego miasta. Leć gdziekolwiek ale na wschodnie wybrzeże! Więcej możliwości, bliżej do cywilizacji i generalnie dużo fajniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pauleene: skończyłem elektrotechnikę więc powinni być ok ( ͡° ͜ʖ ͡°). Myślałem jeszcze nad stanem Queensland, Sydney i Melbourne odwiedzę ale nie spędzę tam raczej dużo czasu.
@no_one6: Z innego wydziału może nie być problemu, ja znam tylko przypadek z WPPT.

@Gennwat Potrzebują, IT się bardzo mocno rozwija i potrzebują programistów jak deszczu na pustyni. Chodzi tylko o to, że żeby dostać tę konkretną wizę 476 są bardzo konkretne warunki i wymagają bardzo konkretnych kierunków studiów. I do tego tylko z wrocławskiej polibudy, żadna inna uczelnia w Polsce nie kwalifikuje się do zdobycia 476 - taka już jej
@bazek993: @Seraf mieszka w Brisbane, podpytaj o Queensland :)

Ze swojej strony odradzam tylko daleką północ tego stanu, bo klimat tropikalny i widmo ewentualnych cyklonów mnie odstrasza :D Jeszcze niedawno były tam powodzie, to już w ogóle. Ale Sydney polecam z całego serduszka <3