Wpis z mikrobloga

Czy jak zacząłem prace od początku tego miesiąca (lipiec ) i przy wypłacie zabiorą mi Tax? Czy jeszcze nie mogą?
#uk
  • 10
@x3noN: zależy od firmy. Są takie gdzie nie pobierają ci podatku dopóki nie przekroczysz progu 10k gbp/rok a później obniżają pensję. Ale większość od początku pobiera procent na podatek tak żeby pod koniec roku skarbowego się zgadzało. Musisz zapytać się w firmie albo poczekać na przelew.
@x3noN: Wtedy w zależności od firmy albo dostaniesz pensję większą bo bez podatku (nie przekraczasz 10k gbp) lub dostaniesz mniejszą z odliczonym podatkiem i pod koniec roku brytyjska skarbówka zwróci ci przelewem podatek. Być może da się to przyspieszyć jak się z nimi skontaktujesz po powrocie do kraju.
@motoinzyniere: @gumon:
ok, wciąż nie rozumiem dlaczego mieliby wypłacić brutto, jeżeli pracodawca jest prawnie zobowiązany do odprowadzenia podatku. Jest to rozwiazanie najprostsze i najczęściej stosowane.

Nigdy żadnego formularza w którym zaznaczałbym, że to moja pierwsza praca nie wypełniałem. A zmieniałem pracę w UK już kilkanascie razy.
@shaki24 jak zaczynasz powiedzmy w połowie roku i z dochodu widać że nie przekroczysz kwoty wolnej to nie pobierają podatku lepiej jak obywatel ma pieniądze od razu do ręki.