Wpis z mikrobloga

Ten kraj jest serio poryty. Złożyłem wniosek o 500+ na moje jedyne dziecko, wbrew sobie i swoim przekonaniom bo uważam, że będąc w gronie stosunkowo dobrze zarabiających polaków nie powinno mi to przysługiwać. Jednak biorąc pod uwagę to co się dzieje w naszym systemie podatkowym + inflacja + niespodziewajki które na pewno się pojawią po wyborach zdecydowałem się do potraktowania tego jako "obniżki podatków" #pdk

Wczoraj siedzieliśmy z znajomym i rozmyślaliśmy do czego nas to powinno zmotywować. W moim wypadku 500+ to jakieś 2% budżetu, u mojego kumpla jeszcze mniej. Czy to ma jakikolwiek sens? Mam to szczęście, że te pieniądze zainwestuje w imieniu mojego syna i jeżeli ten socjalistyczny bantustan nie upadnie do tego czasu w wieku 18 lat młody dostanie całkiem fajną górkę kasy.
Czy to spowoduje, że postaram się o kolejne dziecko? Nie.
Czy to spowoduje, że takie rodziny jak moja się powiększą? Nie.

Jeżeli miałbym absolutną pewność, że znalezienie żłobka i przedszkola dla drugiego dzieciaka nie będzie problemem, wtedy może.
Jeżeli moja żona miałaby większą pewność powrotu i dalszego budowania kariery po macierzyńskim, wtedy może.
Jeżeli polska służba zdrowia nie byłaby taką komedią, wtedy może.
Kolejnych czynników które mają wpływ na decyzję o posiadaniu pierwszego, drugiego czy kolejnego dziecka jest milion razy więcej i to nie tylko w mojej grupie ale są to problemy dla wszystkich poza patolą, która jednak jest mniejszością (taką przynajmniej mam nadzieję).

Żyjemy w kraju absolutnych debili, którzy dostając przelew na 1500 ziko krótko przed wyborami jak ta banda baranów pójdą zagłosować na jedyną słuszną partię.

Tyle.


#bekazpisu #4konserwy #neuropa #socjalizm
  • 54
@krzych0: Raz, że 500+ kosztował ok. 22 mld, a dwa że będzie kosztował 32 mld gdy obejmie pierwsze dziecko. Poza tym objęcie pierwszego dziecka spowoduje, że program sięgnie więcej rodzin.

Czymże jest 1000 zł dla kogoś kto ma budżet rzędu 25k jak OP? Poza tym dzięki 500+ koszt żłobka obniża się jakby o połowę
@krzych0 mam podobny budzet domowy, ale w sumie nie uzaleznialem 2 dziecka od tego czy znajde panstwowe przedszkole. Obaj sa w prywatnych co zdecydowanie polecam bo jakosc jest duzo wyzsza.
@Marek1991: się składa, że wynajmuje mieszkanie po takiej patoli, odwiedziła nas kuratorka sądowa poprzednikòw bo patuska zapomniała zglosić zmianę adresu. Miałam okazje chwilę z kobietą pogadać. No i w sumie tak kolorowo nie jest jak pokazuja to media. Nawet sobie sprawy nie zdajemy jak to wyglada od strony takich pracownikòw.
@krzych0 mam podobny budzet domowy, ale w sumie nie uzaleznialem 2 dziecka od tego czy znajde panstwowe przedszkole. Obaj sa w prywatnych co zdecydowanie polecam bo jakosc jest duzo wyzsza.


@borjaki: U mnie tez prywatne, co z tego skoro nawet do sensownego prywatnego ciężko się dostać. Bron Boże nie mówię o państwowych instytucjach
Moi rodzice na mnie dostaną tylko za lipiec
A urodziny 18 w sierpniu.
Moi rodzice wychowali jeszcze przede mną dwójkę a ja trzecia.
Bracia byli wychowywani w najgorszym okresie lata 90 (rocznik 87 i 89). Tez składają na mnie c:

Widzę mój rocznik. Osoby co maja młodsze rodzeństwo. Powiem tak dużo ludzi ma srajfony, drogie buty i ciuchy (inteligencja nadal ta sama ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Ludzie
@krzych0: Nie chciałabym Ci się pakować do portfela, ale za połowę Twojego budżetu czteroosobowa rodzina powinna spokojnie żyć we Wrocławiu. Kogo jak nie ludzi z Twoimi zarobkami stać na drugie i trzecie dziecko?