Wpis z mikrobloga

@R187: @harpiowata: To co wam w takim razie części rowerowe przeszkadzają? W końcu pedały pomagają w napędzaniu wspaniałej maszyny, która pozwala nam lepiej wykorzystać siłę mięśni naszych nóg do pokonywania dystansu. Idąc dalej tym tokiem rozumowania słowa "pedał" też nie można uznawać za obraźliwe. Ba! Będąc nazwany "pedałem" każdy powinien się czuć dumny, że jest częścią czegoś większego, co ułatwia ludziom życie! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Koloses: Po angielsku słowo "queer" było kiedyś obelgą, a potem środowiska LGBT zaadaptowały to jako "swoje" słowo. Może tak samo stanie się ze słowem na p w Polsce kiedyś i nie będzie ono już mieć wydźwięku obraźliwego. Dużo zależy poza tym od tego kto wypowiada to słowo i w jakim kontekście, bo jak gej do geja to nie ma zazwyczaj problemu. Trochę jak ze słowem na n w pewnych społecznościach.
@R187: Oczywiście. Wszystko zależy od społeczeństwa. W chwili obecnej słowo "katol" na wykopie jest używane wyłącznie w kontekście obraźliwym, więc powinno być traktowane jako obraźliwe. "prawak" i "lewak" też w dużej mierze wyrażają pogardę dla drugiej strony, w końcu tagi to #bekazlewactwa i #bekazprawakow ,ale czasami ludzie używają ich na inny sposób. Obrażać kogoś można nawet nie używając słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, ale wątpię, żeby moderacja Wykopu była w stanie
@TheAwaken: @wuju84: @Koloses: @M1r14mSh4d3: @deafpool: Różnica jest taka, że słowo "pedał" pochodzi od słowa "pederasta", które to z kolei oznaczało osobę mającą stosunki seksualne z dziećmi tej samej płci.

Słownik PWN tak mówi o pochodzeniu słowa "pedał":

Uważa się, że to skrót od pederasta.


https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/pedal;8829.html

Z kolei na Wikipedii można przeczytać:

Pederastia – termin wywodzący się z języka greckiego (dosł. miłość do chłopców) – w języku polskim
@gierape: Z resztą tęcza symbolizuje wiele rzeczy, zgrubienia w większości przypadków są używane w kontekście negatywnym a ludzie mający inne poglądy mi nie przeszkadzają tak długo jak przy ich wygłaszaniu nie będą mnie ani moich znajomych obrażać w żaden sposób i ewentualnie będą chcieli dyskutować bez inwektyw, ad personam i innych tworów, które z merytoryką nie mają nic wspólnego.
@R187: To teraz będziemy próbowali usprawiedliwiać jedno obraźliwe słówko, bo drugie