Wpis z mikrobloga

@deafpool: Czy w takim razie "prawak" to obraźliwie na "osobę o pogląach prawicowych" a "lewak" obraźliwie na "osoba o poglądach lewicowych"?
  • Odpowiedz
bo słowo 'katol' nie jest w żadnym wypadku obraźliwe


@gierape: Słowo używane tylko w celu wyrażenia pogardy i w obraźliwym kontekście nie jest obraźliwe? Chociaż dobra, Ty akurat jesteś jednym z wykopowych mistrzów logiki, więc nawet nie oczekuję żadnego wytłumaczenia xD
  • Odpowiedz
@R187: @harpiowata: To co wam w takim razie części rowerowe przeszkadzają? W końcu pedały pomagają w napędzaniu wspaniałej maszyny, która pozwala nam lepiej wykorzystać siłę mięśni naszych nóg do pokonywania dystansu. Idąc dalej tym tokiem rozumowania słowa "pedał" też nie można uznawać za obraźliwe. Ba! Będąc nazwany "pedałem" każdy powinien się czuć dumny, że jest częścią czegoś większego, co ułatwia ludziom życie! ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Koloses: Po angielsku słowo "queer" było kiedyś obelgą, a potem środowiska LGBT zaadaptowały to jako "swoje" słowo. Może tak samo stanie się ze słowem na p w Polsce kiedyś i nie będzie ono już mieć wydźwięku obraźliwego. Dużo zależy poza tym od tego kto wypowiada to słowo i w jakim kontekście, bo jak gej do geja to nie ma zazwyczaj problemu. Trochę jak ze słowem na n w pewnych społecznościach.
  • Odpowiedz
@R187: Oczywiście. Wszystko zależy od społeczeństwa. W chwili obecnej słowo "katol" na wykopie jest używane wyłącznie w kontekście obraźliwym, więc powinno być traktowane jako obraźliwe. "prawak" i "lewak" też w dużej mierze wyrażają pogardę dla drugiej strony, w końcu tagi to #bekazlewactwa i #bekazprawakow ,ale czasami ludzie używają ich na inny sposób. Obrażać kogoś można nawet nie używając słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, ale wątpię, żeby
  • Odpowiedz
@gierape: Jakich "was"? Nie ma żadnych "nas", ale już widzę, że dostałem łatkę "JAK NIE Z NAMI TO Z NIMI". Chyba masz problem z zero-jedynkowym postrzeganiem świata.
  • Odpowiedz
Katol to taka sama obelga jak p**ał.


@M1r14mSh4d3: gorsza, homoseksualiści po prostu mają pociąg do osób tej samej płci, katole syndrom oblężonej twierdzy i narzucanie innym swoich poglądów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gierape: Z resztą tęcza symbolizuje wiele rzeczy, zgrubienia w większości przypadków są używane w kontekście negatywnym a ludzie mający inne poglądy mi nie przeszkadzają tak długo jak przy ich wygłaszaniu nie będą mnie ani moich znajomych obrażać w żaden sposób i ewentualnie będą chcieli dyskutować bez inwektyw, ad personam i innych tworów, które z merytoryką nie mają nic wspólnego.
@R187: To teraz będziemy próbowali usprawiedliwiać jedno obraźliwe słówko,
  • Odpowiedz