Wpis z mikrobloga

@elzevir: o, myślałem, że tylko BT, to nieźle. I te czujniki z zigbee 2 działają bez problemu? Nie chciałeś poczekać na nie w wersji zigbee 3.0?
@Wu70 kompatybilne :)
Zamawiałem jak jeszcze nie wiedziałem o 3.0 :( ale z drugiej strony w czujnikach 3.0 nic się nie zmieni, bramka za to ma być krokiem na przód :)

Generalnie będę potrzebował tego jeszcze z 3x tyle bo dom spory, więc to bardziej na próbę :D

A za czujniki płaciłem grosze, jakaś promocja była na Ali czy tam Gearbest ;)
@elzevir: ja mam 30 urządzeń już w mihome a to tylko mieszkanie :P Z mniej znanych polecam ten czujnik temperatury z ekranem eink (nie lcd, ten wygląda okropnie), wyświetla temp i jednocześnie masz dane w bramce a i wygląda świetnie więc do salonu idealnie
A i włączniki na ścianę koniecznie
@PuDZ: nie, on się łączy z bramką bluetooth, czyli np. lampy yeelight albo nawilżacze itp. Jak masz bramkę BT to widzisz termometr jak każde urządzenie w mihome.

Ew. nowy hub aqara M2 ma bluetooth więc będzie działać bezpośrednio z bramką ;-)
@elzevir: @Wu70:
Czy da się tym sterować jakoś przez Siri/Homekit z iphone wygodnie? Ta aplikacja yeelight srednia, czasem mi nie lapie zarowek, problemy z instalacja. Jest moze jakas inna appka pod iphone?
@a665321: nie, żarówki yeelight czy ich lampy to niezależne urządzenia i działają bez bramki więc same w sobie muszą wspierać homekit. Z tego co widzę yeelight już zapowiadało wsparcie i musisz sprawdzić czy Twoje produkty już wspierają a jak jeszcze nie masz to kupić taki który wspiera ;-)

https://homekitnews.com/2019/06/09/yeelight-announces-homekit-support-for-their-bulbs-and-light-strip/

a bramka aqara już wspiera więc jak masz inne rządzenia podłączane do bramki to już będą działać