Wpis z mikrobloga

@Saturday_Night: moja pierwsza fura tylko kopcouch, jedyne co wymieniłem poza klockami, tarczami i wycieraczkami to po 180k łożysko z przodu, filtr paliwa i 3 żarówki bo na raz jebnęło. Tak to bezobsługowy samochód. Co 30k wymiana oleju i przegląd silnika bo na wymianę rozrządu się czaiłem.
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: Ja jeździłem Yarisem i powiem tak, że dobrze serwisowana starsza Toyota to jest pojazd niezniszczalny, więc na pierwsze auto dobry pomysł bo:

1. Nie jedzie więc się raczej nie rozbijesz
2. Nie pali dużo i w miarę znosi gaz z tego co wiem
3. Jak kupisz dobry egzemplarz to nawet z przebiegiem 350k powinieneś mieć niewielkie wydatki

Ale tak, Toyoty są strasznie bezdusznymi samochodami. Ze swojej strony polecam jeszcze zainteresować
  • Odpowiedz
@Saturday_Night: fajne autko :)

Dobrze się prowadzi (choć nieco za mocne wspomaganie), mało awaryjna (choć ukręcają się półośki, schowek w środkowym panelu się często ułamuje).

Do LPG spoko, ja przejechałem 50 tys. km na LPG w 1.4 vvti (raz w tym czasie zrobiłem przegląd gazu na którym ustawili coś w komputerze).

Duży minus że trzeba kręcić wysoko żeby to przyspieszało co równa się z dużym spalaniem.
  • Odpowiedz
@piwakk: taaa, normalnie to od 9 do 11 sekund do setki. Ano tak, zapomniałem, że to jest wykop - tutaj jak ktoś się zapytał czy mając dochody z partnerką ponad 12k zł miesięcznie opłaca się opłaca się brać kredyt na dom, to od razu napisali mu, że 12k zł do ręki miesięcznie to gówno, a nie pieniądze :P

Audi a4 z salonu za 200k zł ma gorsze osiągi, tak samo jak
  • Odpowiedz
Nie mówię, że złe ale jestem zdania że bardzo dobre osiągi to 3-4 sekundy :p


@piwakk: xd zejdź na ziemię stary, ja też się interesowałem takimi autami, ale jak miałem naście lat :P
  • Odpowiedz
  • 0
@stannis Tyle nierealne, ale takie 5 sekund już tak :)

Sam niedawno kupiłem pierwsze auto i ma koło 7,5 do setki. Aczkolwiek taki start pod świateł nie jest jakoś potrzebny często. Lepsza dobra elastyczność ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz