Wpis z mikrobloga

@pahamakaa: Adres zamieszkania to najmniej istotny element w druku mandatu karnego. Na aktualnie wydawanych dokumentach (dowód osobisty, prawo jazdy) adresów nie ma już wcale, wpisuje się to co oświadcza ukarany (oczywiście pod odpowiedzialnością karną, ale co to zmienia - jak chce, i tak puści ściemę). Najważniejsze są twoje dane osobowe, natomiast jak nie zapłacisz mandatu - odpowiednie organy i tak Cię znajdą i należność sobie odbiorą, mają w tym niemałą praktykę
Dostał mandat za wykroczenie prawdopodobnie w ruchu drogowym co może świadczyć o prawdopodobnie pomiarze prędkości. A to otwiera się pole do manewru. Rzeczywiście za mało mam danych co do okoliczności.
@BajerOp: @GordonL: Ale z drugiej strony nie mam też powodów żeby pomagać anulować taki mandat okoliczności wskazują że został nałożony prawidłowo skoro ukarany przyjął. Wskazuje tylko na instytucje odwoławczym It Go dotyczą mój wpis
A to otwiera się pole do manewru. Rzeczywiście za mało mam danych co do okoliczności.


@shadowsniper: Nie, nie otwiera. Bo odwołać się można tylko gdy dany czyn w ogóle nie stanowi wykroczenia.

Wskazuje tylko na instytucje odwoławczym It Go dotyczą mój wpis


@shadowsniper: Nie ma instancji odwoławczej przy mandatach. Uchylenie mandatu może nastąpić tylko z jednej przyczyny. Za dużo bzdur na anuluj mandat się naczytałeś.
@GordonL: nie wiem kolego czego sie naczytałem ale kazus iskier nie wziął się znikąd. I nie, nie jestem teoretykiem. Zdarzyło mi sie opiniować konkretne sprawy, w których doszło do zmiany kwalifikacji czynu, niekoniecznie na zakres KK.