Wpis z mikrobloga

2500 zł - tyle potrzebują uzbierać artyści Irmina Rusicka i Kasper Lecnim, by wywiercić dziurę w schronie na placu Strzegomskim 2, w którym mieści się Muzeum Współczesne Wrocław. To właśnie tam do połowy września można oglądać wystawę "Borderline", której częścią jest projekt Beauty Mark.

Wiedzą już, gdzie, jak i za ile, muszą tylko zebrać fundusze przez internet i zdobyć formalne zgody na ingerencję w obiekt, widniejący w gminnej ewidencji zabytków. Ale Beauty Mark nie będzie zwykłą dziurą, wywierconą w schronie. To dzieło sztuki, które niesie za sobą konkretne przesłanie.

https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,chca-wywiercic-dziure-w-schronie-na-placu-strzegomskim-bedzie-to-dzielo-sztuki,wia5-3267-49800.html?fbclid=IwAR3TF8GRA-yDYjhIb9o49PlXr0iP4nne69WYv-ORB47qlp2bLyNLNYx57pg

- Sądzę, że to gówno - odpowiadam.
- Brutalnie prawdziwe - mówi kobieta z winem.
- Ostentacyjnie szczere - mówi fotograf.
- U, T, S - krzyczy kobieta w basenie z moczem.

#wroclaw
Pobierz mroz3 - 2500 zł - tyle potrzebują uzbierać artyści Irmina Rusicka i Kasper Lecnim, by...
źródło: comment_NIT0Fj1hKXkPhRvfyHZC3vWMfz2guIpb.jpg
  • 31
@mroz3:
Mam nadzieję że miasto nie pozwoli.
Co się dzieje wtedy ze zbiórką pieniędzy?
Są zwracane (bo przecież za wpłatę miałem otrzymać tytuł sponsora), zwracane częściowo (bo koszt wiercenia to większość, ale nie całe koszty), czy po prostu artyści wezmą sobie do kieszeni? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mroz3: kolejna okazja aby wydoić kasę od naiwnych ? 2500 akurat na wino będą mieć. I kto im pozwoli wywiercić dizurę w zabytku ??? I najważniejsze bo o to nikt nie pyta jaki to ma cel??? Za 2500 zł to by lepiej kupili laptopa dzieciakom w domu dziecka.
@mroz3: A mi sie podoba idea i z przyjemnoscia sie do zbiorki dorzucilam.

Miasta (państwo zresztą też) powinny mieć zakaz wydawania pieniędzy na "sztukę". Jeszcze nie widziałem dobrze wydanych pieniędzy z tego tytułu a potworków w cholerę.


@Herubin: Po to zbiórka by publiczne pieniadze nie zostaly wydane. Miasto ma wydac/lub nie zgode na prace. A kwota na tyle niewielka ze za samo wywolanie dyskusji "na ile sztuka moze ingerowac w
@mroz3: ach wykop, miejsce gdzie po wypowiedzeniu swojego zdania mozna zawsze dostac po twarzy czyims brakiem oglady xD

Przeciez wpisanie do ewidencji gminnej nie sprawia ze kazda modyfikacja jest zabroniona, a jedynie, ze zgode na modyfikacje trzeba uzyskac w stosownym urzedzie w tym wypadku u Miejskiego Konserwatora Zabytków.
@przepiorka: Ciężko inaczej reagować na branie udziału w zbiórce pieniędzy na dewastację zabytkowego budynku pod płaszczykiem tworzenia "sztuki". Przez całe życie jestem związany z Wrocławiem i nie potrafię zaakceptować tego typu kretynizmów, które niczemu nie służą. Chyba, że pojęcie sztuki zdeaktualizowało się do poziomu wiercenia dziur w ścianach. a ja mam zbyt racjonalne podejście żeby taki wysryw jak ten pomysł do mnie przemówił.
@mroz3: No to masz inne zdanie niz ja, roznica miedzy nami jest taka, ze ja Cie nie obrazam.

Sa rozne szkoly ochrony zabytkow i gdyby wszyscy zawsze dzielili Twoje zdanie, nie powstaly by pola elizejskie w Paryzu, wieza eiffla, katedry gotyckie, cala zabudowa mieszczanska przelomu 18/19 wieku (budownictwo katalogowe) itp.