Wpis z mikrobloga

#rower #rowery
Rowerowe mirki, mam takie trochę nietypowe pytanie - czy są jakieś części rowerowe, które zasłużyły na miano kultowych? Może jakaś przerzutka zyskała dobrą lub złą sławę, albo np manetka była na tyle innowacyjna, że wyznaczyła nowy trend? Chodzi mi po głowie nowy projekt graficzny, i potrzebuję jakiejś przykładowej części, którą rowerowi wyjadacze będą w stanie rozpoznać bez problemu.
  • 7
@kajtom: zdecydowanie indeksowanie biegów zamiast naciągania linki przerzutki na czuja w celu zmiany biegu. Nie zapominajmy o lemondce, która wzięła nazwę od Grega Lemonda, który jako pierwszy użył takich nadstawek na kierownicę w jakimś wyścigu (nie wiem, czy to czasami nie był TDF)
@kajtom: tylna przerzutka XTR M952, hamulce szczękowe Magura HS33, piasty i stery Chris King, napinacz Roox RollerCoaster, amortyzatory Marzocchi Bomber takie jak Z1, Monster a w szczególności SuperMonster a także Shiver, Manitou Dorado, ramy Karpiel w szczególności model Armageddon, Giant ATX DH, itd. itd. itd...
@kajtom: Grupa Shimano XTR M950 (tzw. szarak), amortyzatory Marzocchi Bomber do okolic 2000 roku, korby Race Face Turbine, koła karbonowe Spinergy i Spengle oraz nakładki Tioga Disc, opony Michelin Wildgripper zielone z cielistym bokiem, siodełka: Brooks i Selle Italia Flite. Marki takie jak Yeti, Fat Chance, Ibis, Alan ...(rowery) Tune, Ringle, Grafton, Onza...(części) + wszystko co robione z tytanu. Z szosowego szajsu to pewnie cały ten kult Campagnolo, wysokie grupy Shimano
No cóż, najbardziej utkwiły mi w pamięci hamulce Avid Arch Rival oraz Cane Creek Direct Curve, piasty tylne Shimano silent clutch (bezgłośne), amory Cannondale Lefty i Headshock, rama Karpiel Disco Volante, Trek Y-Foil, pedały Crank Bros Egg beater, manetka+przerzutka tylna Shimano Airlines.