Wpis z mikrobloga

Cześć, zdecydowałem się na boston terriera, jednak mam pytanie dotyczące wieku szczeniaka i czy nie będzie problemu z przywiązaniem psa do rodziców i innych osób ponieważ psiak którym jestem zainteresowany ma ponad 5 miesięcy. Słyszałem ze psiaki które nie zostaną zabrane na początku i cały czas przebywają z matką mają problemy z socjalizacją? Czy to prawda?

Ogólnie piesek pochodzi z hodowli która ma bardzo dobre opinie.
#bostonterrier #psy #pies
  • 5
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ wzięłam psa z hodowli jak miał 8 miesięcy i nie widzę żadnych problemów z tej okazji. Znacznie gorzej zabrać psiaka za wcześnie (minimum 8 tygodni). 5 miesięcy to jeszcze naprawdę spoko wiek. Jeżeli hodowla jest zarejestrowana w ZkwP, ma dobre opinie i jesteś zdecydowany na rasę z jej wszystkimi plusami jak i minusami to bierz malego
  • Odpowiedz
@nama: Hodowla zarejestrowana w ZKwP, polecana na grupach związanych z Boston Terrierami wiec raczej wszystko okej. Decyzja raczej przemyślana, bo myślałem prawie rok czasu i rozważałem za i przeciw. Maluch będzie miał co robić.
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: poczytaj o socjalu - w którym etapie, z czym socjalizować (dzieci, rowery, samochody, inne rasy psów) i podpytaj hodowcę, jak to u niego wyglądało. Znam hodowców, którzy o to dbają, ale są też tacy którzy nie przykładają do tego wagi. Ogólnie da się to nadrobić i tak chociaż wymaga to ciut więcej roboty :)
  • Odpowiedz
@PiotrokeJ: zanim zabierzesz go ze sobą, przyjrzyj się mu. Są hodowle polecane jak diabli, a potem wychodzą kwiatki, że pies kilkumiesięczny nie umie nic, bo np miał być tylko pod wystawy, nie był socjalizowany z niczym innym niż to, co miał w swoim domu/ogrodzie, nie umie podstawowych zachowań (np jedzenie z miski) itp. Serio serio. Spytaj co hodowca z nim robił, jak robił, co pies umie, czego nie umie.
  • Odpowiedz