Wpis z mikrobloga

#usa #chicago #bezdomnosc
Wczoraj wieczorem zaczęły się łapanki nielegalnych emigrantów w kilku dużych miastach zwanych "sanctuary citys" Chicago jest jednym z nich... I tak sobie myślę że być może całkiem niezłym pomysłem byłoby samemu zgłosić się aby mnie deportowali. Patrząc na moją sytuację deportacja nie byłaby taka zła, jakieś od 3 do 6 miesięcy w więzieniu emigracyjnym i tyle... Najgorsze że później trzeba im zwracać kasę za przelot + coś tam jeszcze, wyjdzie coś koło 2k$...
  • 23
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin szukał pracy, pomęczył bym się w jakiś gównorobotach pare miesięcy, tylko żeby coś wynająć, potem szukał bym normalnej roboty. Tylko problem u Ciebie jest taki, że jesteś na nielegalu, więc normalnej pracy nie znajdziesz. W takim wypadku to chyba najlepszą opcją jest powrót do Europy, wtedy legalnie masz dużo większe pole do popisu. Chociaż pamiętaj, że jak już z US wyjedziesz to nie wrócisz, a spędziłeś tam 16 lat, co jest
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: Ale nad czym się zastanawiasz? Żyjesz jak bum więc wracaj i się ogarnij skoro na miejscu nie potrafisz/nie chcesz/nie możesz żyć normalnie to może CI się uda w ojczystym kraju.
  • Odpowiedz
  • 1
@xVolR w ostatnich dwóch miesiącach odeszłem z dwóch z powodu w jaki sposób mnie traktowano + w jednej zamiast zarabiać to jeszcze musiałem dorzucić do interesu... Teraz mam wątpliwości bo patrząc po ogłoszeniach jest kiepsko... Jak to mówią mądry Polak po szkodzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@lajsta77 teraz mi się przypomnialo że można zrobić prawko ale tylko do jazdy po Chicago (city of Chicago driving license) ale poza obszarem miasta jest traktowane jako śmieć. Z tym papierem nikt nie zatrudni cię na taxi, Uber etc. W dodatku jestem bezdomny bez kasy... po co mi prawko bez samochodu?
  • Odpowiedz
@Icon_of_sin: przeleciałem twoją historie wpisów. Masz problem. Nawet nie wiem jak ci pomóc. Miałem kolegę w podobnej sytuacji. Miał wypadek w pracy, zgarnął kupę $$$, narkotyki, alkohol itp. Po roku był wrakiem. Z kolegami zapakowaliśmy go w samolot do PL. Tam zniknął jak kamień w wodę.
  • Odpowiedz