Wpis z mikrobloga

Bęc bęc, otwieram nowy tag - socjalcytaty - na który co tydzień będę wrzucał zestaw najlepszych lewicowych cytatów, na jakie się natknąłem przez dany tydzień. Dzisiaj mało, bo wpadłem na to wczoraj, więc i wiele pogubiłem.

Widzicie, tak jak w ustroju niewolniczym USA murzyn był gorszy od białego, jak w starożytnym egipcie faraon był pół-bogiem a nie żadnym tam człowiekiem, jak szlachcic miał błękitną krew a nie to co to chłop, tak we współczesnym ustroju niewolniczym (kapitalistycznym) ci właściciele kapitału mają "umysł bogacza" a my mamy "umysły biedaków". Nie dla nas jest posiadanie pieniędzy - nie nadajemy się do tego.

~ użytnik Solstafir

>bo jego rodzice pracowali ponad siły, żeby założyć firmę

Mówisz o Janie Kulczyku? Musiał #!$%@?ć się jak tysiąc polaków razem wziętych bo takiej kasy się dorobił. Jakby setka polaków #!$%@?ła 24 godziny na dobę przez 50 lat to by tyle się nie #!$%@?ła co Pan Jan. Ale zaraz, doba Kulczyka też miała 24 godziny a on nie żył z tysiąc lat.... Więc jak on to zrobił? Może dlatego że wielu ludzi na niego #!$%@?ło? Nie.... To na pewno dlatego że Pan Jan miał umysł bogacza, a ja umysł biedaka i tego nie rozumiem. Muszę jakiegoś młodocianego kuca zapytać żeby mi to wytłumaczył. Oni się znają na umysłach bogaczy.

jak wyżej

Kiedyś pisałem z jednym kucem i on się żalił, że socjalizm zły bo go inwigilujo panstwa! A jak zwróciłem mu uwagę, że te komercyjne strony #!$%@?ą go cookies do monitorawania jego działalności to odpisał: "akurat to jest ok"

~ tow. wdemokracji24

Istnieją dwie powieści, które mogą zmienić życie 14-letniego mola książkowego: Władca Pierścieni (Tolkiena) i Atlas Zbuntowany (Ayn Rand). Jedna jest dziecięcą fantazją, która często rodzi trwającą przez całe życie obsesję na tle jej niewiarygodnych bohaterów, prowadząc do emocjonalnego skarłowacenia, społecznie kalekiej dorosłości i niezdolności do radzenia sobie w prawdziwym świecie. Druga oczywiście zawiera orków.

~ nie wiem kto

#antykapitalizm #socjalcytaty #neuropa #4konserwy #komunizm #socjalizm #redpill #libertarianizm #bekazprawakow #wojnaidei #korwin #akap
źródło: comment_lFlje7FhOwr8WdTXzMmHE2JRh4yThwRz.jpg
  • 7
@Formbi: wyciągnięta Ayn Rand naprawdę zgrabnie napisała powieść, ale dobrze czyta się do połowy, dopóki pokazuje cienie skrajnego socjalizmu: ale jak zaczyna fantazjować o kapitaliźmie jak to każdy miał ile zasłużył... Utopia, polecać "Atlasa" żeby przekonać do kapitalizmu to jak polecać "Manifest" żeby przekonać do komunizmu. Pozdrawiam towarzysza, trzeba budzić z tej książki
@Formbi: Argumentum ad trzeciswiat w konwersacji kapitalizm vs socjalizm jest totalnie upośledzony. Te kraje są znacznie uboższe, niż kraje zachodnie nie koniecznie przez kapitalizm, ale przez ogromną przepaść technologiczną. To co 100 Afrykanów wykopie w tydzień łopatami, można byłoby wykopać w jeden dzień trzema koparkami. Problemem jest nie nierówny podział środków produkcji, a ich kompletny brak.