Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, czy ktoś z Was zna się na orientalnych przyprawach? Jakiś czas temu zamawiałam jedzenie z pobliskiego hindusa i nie byłam w stanie przełknąć ani kęsa, bez odruchów wymiotnych, przez przyprawę, której użyto. Dziś sytuacja się powtórzyła w zupełnie innym miejscu i nie tylko ja miałam takie odczucia. Trudno określić jej smak (tej przyprawy), ale działa bardzo odpychająco, czy wiecie co to może być? Chciałabym w przyszłości unikać, ale nie wiem co to jest ()

#kiciochpyta #kuchnia #orient #azja #przyprawy
  • 10
  • Odpowiedz
@heyyougotdrugs każdemu może nie leżeć coś innego. Sporo osób nie lubi anyżu, spotkałem parę co nie lubi kardamonu. Kup (albo spytaj czy znajomi maja) i powachaj i sprawdź :)
Ale żadne z nich nie występuje w pad thai, które głównie jest zdominowane przez pastę tamaryndową
  • Odpowiedz
@heyyougotdrugs: Ja w kuchni różnych azjatyckich krajów spotkałem się z liśćmi selera dodawanymi do różnych potraw, to jest bardzo intensywne, #!$%@? to jak gówno i jest niejadalne, na sam zapach mam odruchy wymiotne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Nie wiem na jaki dziwny dodatek ty trafiłeś ale znam ten ból gdy jedzenie staje w gardle.
  • Odpowiedz