Wpis z mikrobloga

Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" autentyczna ciekawostka - dość wierna adaptacja komiksu "Doktor Strange" - ale z powodu wygaśnięcia licencji od Marvela z tytułem zmienionym na...

" Doctor Mordrid " - z podtytułem - "Pan Nieznanego" (1994)

(Szczegóły produkcji filmu, przemianowania bohaterów i nazw lokacji w celu obejścia braku licencji od Marvela - film.org.pl)

Dwie istoty z innego wymiaru; dwóch czarowników o niezmierzonych mocach.

Jeden przysiągł zniszczyć Ziemię: drugi przyrzekł ją chronić. Ich ponadczasowa bitwa właśnie przeniosła się z Czwartego Wymiaru na Ziemię...


Doktor Mordrid (JEFFREY COMBS) jest wybranym strażnikiem, który ma chronić Ziemię przed wieczną ciemnością.

Od stu lat mieszka w metropolii na Ziemi, gdzie oficjalnie jest właścicielem budynku mieszkalnego, a tak naprawdę w swoim apartamencie (który jest "większy wewnątrz już na zewnątrz") strzeże zapieczętowanych wrót do Czwartego Wymiaru.

Kabal (BRIAN THOMPSON) jest jego odwiecznym wrogiem, którego nieprzejednany gniew jeszcze nasilił się wraz z upływem czasem.

Kabal przybył na Ziemię i planuje wykorzystać swoje nieskończone moce do uwolnienia hordy piekielnych demonów, aby pożreć i zniszczyć ludzkość.

Związani nienawiścią i mistycznym amuletem, który ma moc życia i śmierci, nieśmiertelni czarodzieje spotkają się po raz ostatni.

Ich wielowiekowa rywalizacja przerodziła się w starożytną wojnę dobra ze złem.

A walka rozegra się tu i teraz...


Film po angielsku (+ napisy angielskie i włoskie) na YouTube.
(Kilka lat temu była też polska wersja -
pewnie z VHS-u - ale nie ma już strony na której ktoś ją umieścił
)

Polski zwiastun .

Strona Filmweb.

⇨ #zlotaeravhs - tu znajdziecie wszystkie poprzednio przypominane filmy (a także te które nadejdą...)

https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ - a tu zobaczycie ich wszytkie okładki.

#fantasy #sf #komiks #marvel #90s
#nostalgia #vhs #gimbynieznajo

Pobierz Montago - Dziś w cyklu "Zapomniane lub mało znane filmy ze Złotej Ery VHS" autentyczn...
źródło: comment_zZuo3tpfiXbBX3HYs1QA8jLP7X7kRCFy.jpg
  • 4