Wpis z mikrobloga

@ahaw: Jako, że to inwestycja „deweloperska” nie znam OZC budynku. Dlatego pytam bo może ktoś „z branży” zetknął się z podobnym przykladem
@pokey: Mam pompę ciepła i jestem z niej zadowolony, ale szczerze przyznam, że kasa była i chciałem sobie sprawić gadżet (zamiast nowego samochodu). No i ja nie mam gazociągu na działce, musiałbym zbiornik. Jeśli liczysz eksploatację to tak - pompa ciepła na pewno jest tańsza w eksploatacji.
Natomiast jak policzysz też amortyzacje samej inwestycji w przeciągu 20 czy 30 lat... no to już jest różnie. W porównaniu do gazu ze zbiornika
@pokey: Ja u siebie będę montował 9kw. Instalator zapewnia ze będzie taniej. Gdybym miał możliwość podłączenia gazu to napewno bym podłączał. Zależało mi również na bezobsługowym ogrzewaniu
@pokey: Projekt HomeKONCEPT 44 - pompa ciepła pobrała 515kWh w miesiącu styczniu. Buduje ten domek, byłem u gościa który już mieszka i mi pokazywał co i jak.
@Neoplan: Masz moze jakies przykładowe zużycia prądu w miesiącach zimowych? Rowniez troche sie boje co bedzie za 20 lat gdy pompa sie zepsuje i trzeba bedzie kupic nową.
@dzazzio: Czyli 300 zł za sam prąd do pompy. Całkiem sporo. Nie pamietam czy styczeń był bardzo mroźny
@pokey: Z tego co ja płace za prąd w bloku, wychodzi mi 350pln za 23* w domu i ciepła woda. Styczeń u mnie był chłodny, tak -10. Pamietam dobrze bo roboty na dachach mocno wyhamowały.

Sadze ze za eko groszek wyjdzie drożej.
Jako, że to inwestycja „deweloperska” nie znam OZC budynku. Dlatego pytam bo może ktoś „z branży” zetknął się z podobnym przykladem


@pokey: możesz sobie policzyć OZC z bardzo dużą dokładnością za pomocą tego kalkulatora http://cieplowlasciwie.pl/ Często polecany na różnego rodzaju forach i grupach FB związanych z ogrzewaniem. Liczyłem za jego pomocą dla siebie, ale że nie ufałem wynikowi więc zainstalowałem demo drogiego i skomplikowanego programu. Tam przez kilka dni "wprowadzałem model