Wpis z mikrobloga

Mirki kupuje dom i tak sobie myślę na czym by tu zaoszczędzić przy wykończeniu go by pieniądze włożyć w coś innego. No i doszedłem do wniosku (po kilku filmikach na YT), że chciałbym spróbować zamontować sufit podwieszany razem z tatą przynajmniej w połowie całego domu. Ja i tata jesteśmy akurat mocno ogarnięci w jakimkolwiek majsterkowaniu. Pytanie czy sami damy radę zamontować coś takiego, bo wydaje się proste. Czy lepiej coś takiego montować z poziomicą laserową, czy sama zwykła poziomica wystarczy? Chodzi tutaj o sufit podwieszany jedno i dwu poziomowy z ledami. Ma ktoś doświadczenie w tym? Z góry dzięki za pomoc :)
#kredyty #nieruchomosci #majsterkowanie #dom
  • 16
@Antek999: zwykła którka poziomica może się nie sprawdzić ale za to długa łata już powinna być ok. Laserowa poziomica na pewno będzie wygodniejsza.
Jeżeli chodzi o montaż to spokojnie 2 osoby + podpory trzymające GK podczas kręcenia ;)
@Antek999: Nie ma opcji, płyta jest za duża. Minimum 2 punkty podparcia, a punkty te lepiej żeby były większe niż trzonek od miotły :).
Mi najwygodniej było zawsze sufit kręcić w 3 osoby. Podparcie na końcówkach +1 kręci co 2-3 wkręt, po załapaniu dwóch dokręca a trzeci docina kolejną GK płytę
@Antek999: no ale jak sobie to wyobrażasz bez szpachlowania? Przykręcone płyty pomalujesz, a widoczne spojenia (zwłaszcza te docinane) i wkręty będziesz traktował jako oryginalną fakturę powierzchni?
@Antek999: Możesz kupić podnośnik do GK na olx, albo allegro, a potem go sprzedać. To schodzi od ręki, ułatwia robotę, nie jest drogie (6 stów z hakiem). Spokojnie ogarniecie, dobrze mieć jakiś laser żeby sobie wyznaczać obrys, to sporo ułatwia i unika się błędów. Do szpachlowania polecałbym pacę profilowaną, (ofc nie marshaltown, jakąś tańszą) sam pracowałem sporo przy gk i taka paca daje łatwo idealny efekt.