Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna jakieś źródło, które opisuje na czym polega ta patologia w mlm, krypto, jakimś internet marketingu, coachowaniu i tym podobnym rakowaniu. Wiadomo, że to nie działa i beka z mercedesem po marzenia, ale czasami trafię na jakiegoś znajomego znajomego czy jakiś sponsorowany profil na insta jakiegoś łebka, który wrzuca pliki banknotów, zdjęcia z wynajętych apartamentów, wynajętym samochodzie, jakieś szkolenia w Azji. Interesuje mnie co takie osoby robią, skąd mają na to pieniądze, dlaczego wierzą, że będą bogaci. Jak z tym dyskutować? Jak to obalić? Jak walczyć z argumentem "skoro jeździ na spotkania do azji, jeździ drogimi autami mimo, że wypożyczone i wrzuca zdjęcia plików banknotów to jednak nie da się tego robić za darmo". Czy ktoś wyżej w tej piramidzie za to płaci żeby przyciągnąć więcej pelikanów? Czy znacie jakieś artykuły, które obszernie to zjawisko analizują, bo jak ludzie w to wejdą to im #!$%@? palma i naprawdę wierzą w to, że sprzedając jakieś rewolucyjne garnki albo obracając jakąś nową kryptowalutą na zamkniętej giełdzie, gdzie kurs jest fikcyjny będą bogaci? Zna ktoś temat z pierwszej ręki? Może sam się #!$%@?ł? W #!$%@? mnie to interesuje #mlm #bitcoin #januszebiznesu #kryptowaluty #patostreamy #rakcontent ##!$%@?
  • 34
@garbaty33: udana piramida finansowa polega na tym, że spłacasz starych klientów pieniędzmi nowych. Dopuki cały czas do systemu będą wpływać nowe pieniądze to osoby z szczytu piramidy się będą bogacić. Z kryptowalutami jest jeszcze o tyle lepiej, że łatwo manipulować ich kursem i rynkowi brakuje regulacji, co daje duże pole do nadużyć i oszustw finansowych.
@garbaty33: Mieszasz tematy kolego. Krypto to zwykłe inwestowanie, nie ma to żadnego związku z mlm, coachingiem, marketingiem i innym podobnym gównem. To tak jakbyś lata temu zainwestował w CD Project. W tym momencie miałbyś kupe kasę, apartamenty, jeździł po Azji i nie da się tego zrobić całkiem za darmo (bo coś zainwestowałeś) ale jednak da się. Problem jest to, że nie ma na to uniwersalnego sposobu (kto tak mówi ten #!$%@?)
A Damian Zukiewicza. Milioner, wozi się drogimi autami, drogie hotele, wycieczki. Aż mi czasem smutno że ja nie będę miał takiego życia
@Prylik: @weshu: @uwielbiamnalesniki: Wszyscy troje się mylicie i wprowadzacie OPa w błąd.

OP pyta o MLMowe kryptowalutowe piramidy finansowe.

Zwykłe MLMowe piramidy finansowe używają do zamaskowania oszustwa takich produktów jak perfumy, suplementy diety, chemia gospodarcza, udziwnione urządzenia AGD. A MLMy kryptowalutowe używają do zamaskowania oszustwa zmyślonych kryptowalut zamiast perfum czy suplementów.

https://www.wykop.pl/link/4382777/comment/56106537/#comment-56106537

MLMowa kryptowalutowa piramida finansowa FutureNet (kryptowaluta FuturoCoin)
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=15298

MLMowa kryptowalutowa piramida finansowa Netleaders (kryptowaluta Dascoin)
https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14990

===========================================================================
@renalum: Ty też się mylisz. Masz rację w 99 procentach. Twoja pomyłka polega na tym, że mylisz MLM z piramidami finansowymi i regularnie mieszasz je ze sobą. Tymczasem MLM to jedno, piramida to drugie. Nie ma czegoś takiego jak "MLMowe piramidy". Albo coś jest MLMem albo piramidą. Dlatego to normalne, że dziennikarze i UOKIK nie ostrzegają ogólnie przed MLM, bo MLM to w przeciwieństwie do piramid legit biznes.
@Prylik: Zabrzmiałeś jak znawca tematu MLM. Czy możesz podać źródła, z których wziąłeś swoją wiedzę na temat MLM? Chcę koniecznie tam zajrzeć.

Ps. a dascoin i futurocoin NIE są kryptowalutami.


Dascoin i Futurocoin w opinii oszustów i otumanionych osób są kryptowalutami. W taki m.in. sposób te scamy są reklamowane. I w takim sensie piszę, że to "kryptowaluty" maskujące MLMowe piramidy finansowe.

https://www.financemagnates.com/wp-content/uploads/2018/04/futurocoin-2-.jpg
renalum - @Prylik: Zabrzmiałeś jak znawca tematu MLM. Czy możesz podać źródła, z któr...

źródło: comment_EXKtOa4Axi1Y0edRQVkIXtYX2UPoZj3p.jpg

Pobierz
@renalum: Nie ważne jak zabrzmiałem, ważne że wytknąłem Ci ten błąd (oczywiście nie zrobiłem tego żeby Cię urazić) i mam nadzieję, że nie będziesz go powtarzać. MLM to jedno. Piramida finansowa to drugie. Nie mieszaj proszę tych dwóch pojęć razem.

Dascoin i Futurocoin w opinii oszustów i otumanionych osób są kryptowalutami. W taki m.in. sposób te scamy są reklamowane. I w takim sensie piszę, że to "kryptowaluty" maskujące MLMowe piramidy finansowe.
@Prylik: Żeby pouczać innych w sprawie MLM, trzeba mieć najpierw jakieś rozeznanie w tym temacie. Zgadzasz się? Piszesz, że to ja się mylę, więc wnioskuję, że masz wiedzę na temat MLM większą od mojej. Dlatego chciałbym zajrzeć do źródła, z którego wziąłeś swoją wiedzę o MLM.
@renalum:

Żeby pouczać innych w sprawie MLM, trzeba mieć najpierw jakieś rozeznanie w tym temacie. Zgadzasz się?


Zgadzam się. Aczkolwiek różnicę między MLM, a piramidą finansową powinni znać nawet ludzie którzy rozeznania nie mają żadnego. Tak jak nie trzeba być astronautą by móc rozpoznać Księżyc. To elementarna wiedza.

Piszesz, że to ja się mylę, więc wnioskuję, że masz wiedzę na temat MLM większą od mojej


Nie piszę, że to Ty się
@renalum: Mam wiedzę o MLM, tylko pytanie brzmi: Dlaczego tak cię interesują źródła z których czerpię swoją wiedzę, że aż kilka komentarzy z rzędu mnie o nie pytasz? Poza tym nie ma jednego źródła z którego mam swoją wiedzę, bo moja wiedza to wypadkowa wielu różnych źródeł (w tym niepisanych) na przestrzeni kilku lat.
tylko pytanie brzmi: Dlaczego tak cię interesują źródła z których czerpię swoją wiedzę, że aż kilka komentarzy z rzędu mnie o nie pytasz?


@Prylik: A ja w tych kilku komentarzach zawsze wyjaśniam:

1. Chcę koniecznie tam zajrzeć.

2. Dlatego chciałbym zajrzeć do źródła, z którego wziąłeś swoją wiedzę o MLM.

3. chciałbym zajrzeć do tego samego źródła, z którego masz tę wiedzę.


===============

Poza tym nie ma jednego źródła z którego