Wpis z mikrobloga

Czy ktoś zna jakieś źródło, które opisuje na czym polega ta patologia w mlm, krypto, jakimś internet marketingu, coachowaniu i tym podobnym rakowaniu. Wiadomo, że to nie działa i beka z mercedesem po marzenia, ale czasami trafię na jakiegoś znajomego znajomego czy jakiś sponsorowany profil na insta jakiegoś łebka, który wrzuca pliki banknotów, zdjęcia z wynajętych apartamentów, wynajętym samochodzie, jakieś szkolenia w Azji. Interesuje mnie co takie osoby robią, skąd mają na to pieniądze, dlaczego wierzą, że będą bogaci. Jak z tym dyskutować? Jak to obalić? Jak walczyć z argumentem "skoro jeździ na spotkania do azji, jeździ drogimi autami mimo, że wypożyczone i wrzuca zdjęcia plików banknotów to jednak nie da się tego robić za darmo". Czy ktoś wyżej w tej piramidzie za to płaci żeby przyciągnąć więcej pelikanów? Czy znacie jakieś artykuły, które obszernie to zjawisko analizują, bo jak ludzie w to wejdą to im #!$%@? palma i naprawdę wierzą w to, że sprzedając jakieś rewolucyjne garnki albo obracając jakąś nową kryptowalutą na zamkniętej giełdzie, gdzie kurs jest fikcyjny będą bogaci? Zna ktoś temat z pierwszej ręki? Może sam się #!$%@?ł? W #!$%@? mnie to interesuje #mlm #bitcoin #januszebiznesu #kryptowaluty #patostreamy #rakcontent ##!$%@?
  • 34
  • Odpowiedz
@garbaty33: udana piramida finansowa polega na tym, że spłacasz starych klientów pieniędzmi nowych. Dopuki cały czas do systemu będą wpływać nowe pieniądze to osoby z szczytu piramidy się będą bogacić. Z kryptowalutami jest jeszcze o tyle lepiej, że łatwo manipulować ich kursem i rynkowi brakuje regulacji, co daje duże pole do nadużyć i oszustw finansowych.
  • Odpowiedz
@garbaty33: Mieszasz tematy kolego. Krypto to zwykłe inwestowanie, nie ma to żadnego związku z mlm, coachingiem, marketingiem i innym podobnym gównem. To tak jakbyś lata temu zainwestował w CD Project. W tym momencie miałbyś kupe kasę, apartamenty, jeździł po Azji i nie da się tego zrobić całkiem za darmo (bo coś zainwestowałeś) ale jednak da się. Problem jest to, że nie ma na to uniwersalnego sposobu (kto tak mówi ten
  • Odpowiedz
@garbaty33: Opcje są dwie
- ci z wynajętymi samochodami to raczej ci bliżej szczytu piramidy, w końcu ktoś na tym zarabia
- ktoś wziął kredyt żeby mieć plik banknotów do pokazania, ew. dostał spadek czy coś podobnego.

A dyskutować nie ma sensu, trzeba olać.
  • Odpowiedz
@garbaty33: Ogólnie mlm to całkiem spoko biznes, można się na tym dorobić i pewnie to takich ludzi widziałeś na necie. Kryptowaluty natomiast to czysty rak i patologia, jeden człowiek manipuluje cenami i wszyscy się na to łapią ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
A Damian Zukiewicza. Milioner, wozi się drogimi autami, drogie hotele, wycieczki. Aż mi czasem smutno że ja nie będę miał takiego życia
  • Odpowiedz
@Prylik: @weshu: @uwielbiamnalesniki: Wszyscy troje się mylicie i wprowadzacie OPa w błąd.

OP pyta o MLMowe kryptowalutowe piramidy finansowe.

Zwykłe MLMowe piramidy finansowe używają do zamaskowania oszustwa takich produktów jak perfumy, suplementy diety, chemia gospodarcza, udziwnione urządzenia AGD. A MLMy kryptowalutowe używają do zamaskowania oszustwa zmyślonych
  • Odpowiedz
@renalum: Ty też się mylisz. Masz rację w 99 procentach. Twoja pomyłka polega na tym, że mylisz MLM z piramidami finansowymi i regularnie mieszasz je ze sobą. Tymczasem MLM to jedno, piramida to drugie. Nie ma czegoś takiego jak "MLMowe piramidy". Albo coś jest MLMem albo piramidą. Dlatego to normalne, że dziennikarze i UOKIK nie ostrzegają ogólnie przed MLM, bo MLM to w przeciwieństwie do piramid legit biznes.
  • Odpowiedz
@Prylik: Zabrzmiałeś jak znawca tematu MLM. Czy możesz podać źródła, z których wziąłeś swoją wiedzę na temat MLM? Chcę koniecznie tam zajrzeć.

Ps. a dascoin i futurocoin NIE są kryptowalutami.


Dascoin i Futurocoin w opinii oszustów i otumanionych osób są kryptowalutami. W taki m.in. sposób te scamy są reklamowane. I w takim sensie piszę, że to "kryptowaluty" maskujące MLMowe piramidy finansowe.

https://www.financemagnates.com/wp-content/uploads/2018/04/futurocoin-2-.jpg
renalum - @Prylik: Zabrzmiałeś jak znawca tematu MLM. Czy możesz podać źródła, z któr...

źródło: comment_EXKtOa4Axi1Y0edRQVkIXtYX2UPoZj3p.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@renalum: Nie ważne jak zabrzmiałem, ważne że wytknąłem Ci ten błąd (oczywiście nie zrobiłem tego żeby Cię urazić) i mam nadzieję, że nie będziesz go powtarzać. MLM to jedno. Piramida finansowa to drugie. Nie mieszaj proszę tych dwóch pojęć razem.

Dascoin i Futurocoin w opinii oszustów i otumanionych osób są kryptowalutami. W taki m.in. sposób te scamy są reklamowane. I w takim sensie piszę, że to "kryptowaluty" maskujące MLMowe piramidy
  • Odpowiedz
@Prylik: Żeby pouczać innych w sprawie MLM, trzeba mieć najpierw jakieś rozeznanie w tym temacie. Zgadzasz się? Piszesz, że to ja się mylę, więc wnioskuję, że masz wiedzę na temat MLM większą od mojej. Dlatego chciałbym zajrzeć do źródła, z którego wziąłeś swoją wiedzę o MLM.
  • Odpowiedz
@renalum:

Żeby pouczać innych w sprawie MLM, trzeba mieć najpierw jakieś rozeznanie w tym temacie. Zgadzasz się?


Zgadzam się. Aczkolwiek różnicę między MLM, a piramidą finansową powinni znać nawet ludzie którzy rozeznania nie mają żadnego. Tak jak nie trzeba być astronautą by móc rozpoznać Księżyc. To elementarna
  • Odpowiedz
@Prylik: To jeszcze raz. Masz jakąś wiedzę o MLM czy nie masz? Jeżeli masz, to chciałbym zajrzeć do tego samego źródła, z którego masz tę wiedzę.
  • Odpowiedz
@renalum: Mam wiedzę o MLM, tylko pytanie brzmi: Dlaczego tak cię interesują źródła z których czerpię swoją wiedzę, że aż kilka komentarzy z rzędu mnie o nie pytasz? Poza tym nie ma jednego źródła z którego mam swoją wiedzę, bo moja wiedza to wypadkowa wielu różnych źródeł (w tym niepisanych) na przestrzeni kilku lat.
  • Odpowiedz
tylko pytanie brzmi: Dlaczego tak cię interesują źródła z których czerpię swoją wiedzę, że aż kilka komentarzy z rzędu mnie o nie pytasz?


@Prylik: A ja w tych kilku komentarzach zawsze wyjaśniam:

1. Chcę koniecznie tam zajrzeć.

2. Dlatego chciałbym zajrzeć do źródła, z którego wziąłeś swoją wiedzę
  • Odpowiedz