Wpis z mikrobloga

Draft opracowania moich podcastów jakie słucham bądź mam na liście. Wrzucam publicznie tutaj bo moze się komuś przydać, często ten temat jest poruszany, ostatnio o to wprost poproszono. Póki co taki zbitek tekstu, na końcu info o tym gdzie słuchać i jak.

@stuparevic: Na szybko takie wybrane najciekawsze:
Acquired - każdy odcinek to kompletne omówienie przejęcia jakiejś wielkiej firmy, głównie modne technologiczne ale są też 'ikony/legendy', poprowadzone perfekcyjnie, jeden z nich pracował w microsofcie i to w oddziale Skype w Europie - w odcinku o skype opisywał 'chrzest' jaki tam przechodzą przysłani z zagranicy :D

Better Call Saul - ekipa producentów, aktorów i pracowników tego serialu, odcinek po każdym odcinku serialu, ZŁOTO

Blockchain Insider - jeden z najsensowniejszych podcastów o blockchainie, ekipa z pro firmy konsultingowej z tego sektora z UK, mają też podcast Fintech Insider. Inny podcast o krypto jaki słucham to amerykański Ledger Cast ale nawet nie wiem czy jest wielki sens bo raz na 10-15 odcinków jest wartościowy wywiad a tak to smęty

DN FM - Designer News, dobre wywiady ale dosłownei kilkanaśice i koniec, tak samo podcast od Tobias Van Schneider (grafik odpowiedzialny m.in. za Spotify)

Jako Tako - polski mega konkretny podcast o Japonii, są na wykopie, Mirkują ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Lew Later - podcastowa wersja tego kanału z YT, to równoległy kanał typka od Unbox Therapy - super ale chyba za długo i za często, ale słucham wszystko tylko pewnie przerzucę się na wersję YT i będę ją codziennie odpalać na boku

Logo Geek - typko z UK o designie i wzornictwie, bardzo konkretni goście, świetne obserwacje, tak poznałem Chris Do i The Futur które są kolosami z własnym podcastem też

Niebezpiecznik - ultra konkret od typków z Polski, podcast tego znanego serwisu branżowego

Prawo dla krewatywnych - polski, bardzo dobrze zrealizowany, o zagadnieniach prawnych dla sklepów internetowych, firm operujących w sferze online i nie tylko

Real time with Bill Mahrer - najlepszy polityczny, Bill jest owszem trochę lewicowy ale najbardziej z nich wszystkich racjonalny, bardziej wolnościowiec niż lewicowiec, goście z obu stron, świetne REALNE obserwacje a nie polityczne radykalizmy. W sumie to wręcz utożsamiam się z jego poglądami :P Liberal ale w rozumieniu wolnościowym a nie wrzeszczących lewicowych/socjalistycznych radykalizmów.

The Disciplined Investor - od tego podcastu zacząłem moją przygodę z podcastami jeszcze w 2007 roku chyba!!! To Andrew Horowitz, inwestor i zarządzca funduszy z Nowego Jorku (aktualnie Floryda, super życie prowadzi ale nie w stylu celebryty, często opowiada o swoich przygodach na rybach - łapią rekiny itp) - zawsze świetne bieżące obserwacje z rynków, ponadczasowe wywiady!
Ma równoległy kanał luźniejszy DH Unplugged ale to tak średnio polecam bo prowadzi go ze starym autorem PC Magazine - John C. Dvorak (tak, wnuk albo syn tego Dvoraka) ale smęci strasznie włąśnie ten Dvorak :/

This Week in Startups and Technology by Jason Calacanis - jeden z moich top, tworzę archiwum odcinków (jeszcze nie online) które znikają z serwerów i feedów. Dawny reporter technologiczny z NY, do dziś pełni tą funkcję mimo że jest obrzydliwie bogaty jako inwestor z Doliny Krzemowej, m.in. wczesny inwestor z Uber. NIESAMOWICI goście, ciągłe wywiady, źródło wiedzy i doświadczeń które powinno się mieć podłączone dosłownie dożylnie.

Windows Central - podcast ekipy ze strony o tej nazwie, info ze świata Microsoftu, głównie tego co jest tuż za rogiem - inside newsy o nadchodzących urządzeniach, kierunkach zmian w Windowsie itp

---- DO PRZESŁUCHANIA ----
Dodaję nowy podcast gdy inny mi się skończył bądź jestem na bieżąco z kolejnym z mojej listy słuchanych

13 Minutes to the Moon - seria krótka 13 odcinków od BBC
American Innovations - bardzo dużo i nadal nadają
Ask Eliza Antyhing - Eliza Shlesinger standuperka oby podcast był tak dobry jak jej show
Breach - wielkie wycieki, o cyberbezpieczeństwie
Business Wars - historia wielkich przejść i wojen między korporacjami/inwestorami
Caliphate - historyczny o terroryzmie od The New York Times
Chat with traders - wywiady z traderami, chyba głownie krypto
Dan Carlin Hardcore Histry - historyczny
Darknet Diaries - cyberpodziemie
Espionage - ciekawostki ze świata wywiadu i życia szpiegów
F1: Beyond the grid - chyba wywiady z kierowcami, członkami zespołu, zobaczymy czy dobre
H3H3 - kiedyś słuchałem na bieżąco, tak przekonałem się do Jordana Petersona który był tam gościem (też ma swój podcast!)
Hacked: Into the minds of Cybersecurity leaders - zobaczę, dodane
Hacker Noon Podcast - newsy z sektora cyberbezpieczenstwa
History of Cruscades - chyba australijka go tworzy, bardzo kompletne historyczne opracowania o Europie głównie
How I Built This - bardzo często rekomendowane z sektora startupowego
Intrigue: The Ratline - to jeden z tych które są chyba zakończone, historie o ucieczkach nazistów
Overtime - podcast od ekipy Dribbble, design
Slow Burn - historie kryzysów - Water Gate, Clintonowie i teraz nowa seria o czymś będzie
Snacks Daily - podcast od Robinhood z aktualnościami na rynku finansowym ale z ukierunkowaniem na spólki technologiczne, wielkie startupy po IPO
Specacular failures - o biznesach które padły
Swindled - o oszutstach, dosłownie wczoraj dodałem do listy :D
The Disruptors
The Dropout - historia Theranos i oszustki za nim stojącej
The Futur - Chris Do i jego agencja Futur o designie, obsłudzie klietnów, procesach zarządczych
The Sweaty Startup - podcast do popularnego kanału na Reddicie - o takich przyziemnych biznesach rozkręcancyh od zera
What Bitcoin Did - o sektorze krypto, chyba taki największy kanał, dużo długich odcinków często
True Crime Sweden - kryminalne
We Study Billionaires - historie wielkich fortun
Without Fail
Your Undivided Attention - O tym jak rozwiązuje się technologie, procesy itp które mają trzymać użytkownika w uwadze

Podcasty które odpuściłem


Trochę jeszcze innych ale mniej ważnych albo jeszcze nie sprawdzonych.

Do słuchania koniecznie Castbox - jest na wszystkie platformy włącznie z web i wszystko perfekcyjnie się synchornizuje - coś czego durny PocketCasts nie potrafił ogarnąć przez lata (a używałem długo i porzuciłem)

Łap kod bo teraz wprowadzili program partnerski (przedwczoraj dosłownie): YYJ2SB
https://castbox.fm/

Zapewniam że na przestrzeni lat przetestowałem WSZYSTKO i po przesiadce na Castbox rok temu w końcu jestem 'w domu'. Darmowe, reklamy nieinwazyjne a premium można mieć za dosłownie 2 USD na miesiac doliczone do rachunku. Dodatkowo mają ciekawe rozwiązania jak program partnerski teraz oparty na blockchainie, aplikacja ma wbudowany portfel krypto już od daaaaawna co całkiem nietypowe. Rozwijają teraz wymiar społecznościówki.

Wołam @stuparevic
Taguje #podcast | #startup | #technologia | #finanse | #gielda | #kryptowaluty | #blockchain a tych od japonii nie mam sumienia ale Mirek który ten podcast tworzy działa aktywnie więc 'kto ma wiedzieć ten wie' :)
Saeglopur - Draft opracowania moich podcastów jakie słucham bądź mam na liście. Wrzuc...

źródło: comment_Vzf4Kc04Kg3eCRSzuhK4V6DJFitKH1Tz.jpg

Pobierz
  • 5
No i co najważniejsze - biblioteka w Castbox jest gigantyczna. PocketCasts porzuciłem ostatecznie gdy się okazało że narzucają autorom jakiś limit ilościowy odcinków i kasowali odcinki starsze co jest bzdurą. W dodatku wiele brakowało kanałów w ogóle. iTunes pomijam bo jest wyłącznie na jadną platformę a i tak dobre apki po prostu wspierają iTunes (widać to nawet po obsłudze linków itunes).