Wpis z mikrobloga

TVP miała rzekomo piękny zysk operacyjny w 2018, tylko że ok 30% przychodów to dotacja z budżetu. W pozycji abonament zaksięgowano kwotę ok 600 mln z budzetu Panstwa (niby rekompesata za lata 2010-2017). Biegly rewident to klepnął, mimo że taka dotacja powinna być pokazana w pozycji Pozostałe przychody operacyjne.
Brak rzetelnych audytów to podstawowy problem w PL i dlatego GPW zdycha.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-tvp-wyniki-finansowe-w-2018-roku-przychody-z-abonamentu-i-reklam-oraz-zysk

#rachunkowosc #gielda #finanse #ekonomia #tvpis
Pobierz badtek - TVP miała rzekomo piękny zysk operacyjny w 2018, tylko że ok 30% przychodów ...
źródło: comment_zkr4KPLhA1A50o6bQzWbJ7SVvsj6YyPm.jpg
  • 5
@badtek: Otrzymane dotacje wykazuje sie jako PPO jezeli przeznaczone sa na inne cele niż doplaty do cen sprzedazy i nabycie lub wytworzenie aktywow trwalych, w tym przypadku raczej nie chodzi o pokrycie kosztow całoksztaltu działalności zeby wykazywac to jako PPO.
@Stingeree: dzięki za odpowiedz, ciekawe dlaczego dopiero teraz. Skąd ta Twoja opinia? Ja rozumiem, że Twoja opinia byłaby ok, gdyby rząd dopłacał również do innych stacji telewizyjnych w ramach jakiegoś stałego programu opartego o jasne kryteria, ale tu takiej sytuacji nie ma.
Oczywiście można sobie to tak tłumaczyć tak jak Ty piszesz, ale prawda jest taka, że jest to mydlenie oczu inwestorom, jest to wbrew zasadzie True and Fair view, zresztą
@badtek:
Moja opinia to tylko ogolna wiedza o sposobach ujmowania dotacji w ksiegach rachunkowych ktora pochodzi wprost z UoR, ja osobiscie w praktyce nigdy nie mialem do czynienia z rozliczaniem dotacji to temat znam tylko powierzchownie. W pozycji dotacje tez widac jakies kwoty takze w jakis sposob jest to rozdzielane, bez dostepu do szczegolowych danych czy polityki rachunkowosci to ciezko mi oceniac czy w/w rzis i bilans jest sporzadzony poprawnie czy