Wpis z mikrobloga

@kadet5523: w krakowie jak nie studiujesz na UJ/AGH to nie masz co iść na infę taką prawda. W ogóle zaoczna infa ma sens tylko gdy pracujesz, jeżeli nie pracujesz to powinieneś iśc na dzienną. Zaoczną robi się dla papierka, a wszystkie staże są organizowane bardziej pod dziennych, zaocznych nikt nie chce
  • Odpowiedz
@kadet5523: > mysle ze przy odrobinie wysiłku mógłbym już czegoś szukać na drugim semestrze.

Myślisz, że byłbyś w stanie pokonać 1700 kandydatów tylko dlatego, że studiujesz informatykę w dodatku zaocznie na jakimś słabym wydziale? Przy odrobinie wysiłku? Ludzie z najlepszych uczelni mają problem, żeby odbyć staże. Oni nie wkładają odrobiny wysiłku tylko #!$%@?ą po 8-12 godzin dziennie przez 5 lat studiów. Myślenie życzeniowe

https://www.facebook.com/SabrePoland/photos/a.752396781560642/1554540384679607/?type=3&theater
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: ja natomiast studiowałem informatykę na PP (Wydział Elektryczny) i wiem z własnego doświadczenia, że jeśli interesujesz się tematem i cokolwiek ogarniasz to nie musisz #!$%@?ć 8 - 12 godzin dziennie. Chyba, że mówisz o dodatkowej pracy.
  • Odpowiedz
@virtuti_stulejari: pardą, może doprecyzuję: część z tego co mówisz to prawda - głównie o studiach dziennych, lepszych uczelniach w Krakowie. Ale wtapianie 8-12 godzin dziennie w studia to kłamstwo, nikt tyle nie poświęca na to czasu :) pewnie, są trudniejsze semestry i kilka nocek się zarwało na projekty, ale są też miesiące gdzie można nie robić praktycznie nic poza uczęszczaniem na - te obowiązkowe - zajęcia. Ze stażami w topowych
  • Odpowiedz
@jankes83

interesujesz się tematem i cokolwiek ogarniasz to nie musisz #!$%@?ć 8 - 12 godzin dziennie


Jak ktoś serio interesuje się tematem, to bedzie #!$%@?ć te min. 8 h dziennie. Nie z przymusu, tylko właśnie z zainteresowania.
  • Odpowiedz
@sweet_dream99: ale nie nazywaj wtedy tego "#!$%@?". Bo robić coś w wolnych chwilach, coś co sprawia przyjemność to nie jest #!$%@?. To po prostu hobby. #!$%@?ą osoby, które naczytały się o zarobkach 15k, a programowanie nie jara ich w żadnym stopniu. Na roku miałem mnóstwo takich osób. Z reguły nie docierały dalej niż drugi semestr.
  • Odpowiedz
@jankes83: Nie łap za słówka. #!$%@?ą czy też uczą się na spokojnie, prawda jest taka, że osoba na zaocznych nie ma szans poświęcić tyle samo czasu na naukę i o to chodziło w tej wypowiedzi.
Na staże w krk idą niemal wyłącznie najlepsze osoby z dziennych na uj/agh.
  • Odpowiedz