Wpis z mikrobloga

Nigdy nie ogarnę tematu uzależnień a już tym bardziej uzależnienia od alkoholu. Co trzeba mieć w głowie?


@dyslexia: Zacznij regularnie pić i za rok zrozumiesz.

W pewnym momencie jest się w stanie żyć tylko pod wpływem, a życie na trzeźwo to męka. Dlatego tak trudno przerwać i tak trudno wytrwać w trzeźwości. Alkoholik żeby osiągnąć stan normalny musi mieć coś we krwi, a trzeźwość jest w zasadzie stanem chorobowym.

Pomyśl sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czytałem jego książke i naprawdę myślałem, że się chłopak pozbiera, wyjdzie z tego, odbuduje swoją formę i da nam wszystkim trochę radości ze swojej gry, a tu niestety nie pykło... szkoda chłopaka
  • Odpowiedz
@oiio: no pewnie że tak, każdy na czilu mógłby zostać alkusem,bo po alko jest fajnie,schodzi stres itp.,ale ludzie mają zazwyczaj hamulce i rozum,są obowiązki,świadomość że trzeba normalnie funkcjonować i nie idą w tango. Ok,rozumiem że w pewnym momencie po prostu przegrywa się ze swoim organizmem i trzeba się napić, ale moim zdaniem doprowadzenie się do tego stanu jest trochę na własne życzenie (tak,miałam styczność z osobą uzależnioną).
  • Odpowiedz
A pamietam mundial w USA nastawiałem budzik na druga polowe żeby chociaż trochę się drzemnąć i ich pooglądać. Miałem wiarę w tych utalentowanych ludzi, szkoda że dla niektórych tak się to potoczyło, bo dobrze go zapamiętałem i nikomu nie życzę takiego problemu
  • Odpowiedz
@oiio: Mądrze wytłumaczone, czapki z głów () wiadomo, popijam okazjonalnie alkohol ale nigdy, ale to prze nigdy nie przekroczę takiego progu żebym w stanie upojenia czuł się błogo i dalej na kacu miałbym ciągnąć temat. Podłoże w psychice człowieka ma tutaj ogromne znaczenie z tego co widzę
  • Odpowiedz
@oiio: To prawda, ale zapomiałeś o jednym. Żeby wyjść z nałogu, trzeba mieć bardzo dużą siłę i zawziętość. Tak samo jak w radzeniu sobie z problemami. Każdy człowiek jest inny. Jeden z nałogu wyjdzie, tak samo jak drugi z patologii i biedy się wybije, trzeci z prblemów psychicznych i z przegrywa stanie się kimś, a inni zostaną w tej dziurze.

Sam fakt, że Janczyk nie potrafił przez tyle lat wygrać z
  • Odpowiedz