Wpis z mikrobloga

Ktory 2 dyskowy NAS wybrać?

Synology DS218+
QNAP TS-251B-4G

Coś do przechowywanie rodzinnych zdjęć i filmów, narazie z braku czasu będę wrzucał wszystko bez obróbki, wiec będzie surowych filmów i raw-ów.

Chciałbym aby można było przeglądać zasoby z zewnątrz, fajna była by też jakaś zgrabna apka androidowa do przeglądania głównie zdjęć i szybkiego ich tagowania-kopiowania, tak żeby można było łatwo wybierać foty do wydrukowania.
Planuje tam wsadzić 2 dyski 4TB.

#nas #synology #qnap

EDIT:
jakby była możliwość stworzenia czegoś ala google drive, oraz automatycznego usypia jak nie używany to tez fajno
  • 8
@jacekp: QNAP to chińska maszyna szpiegująca ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Ponadto z doświadczenia: kilka tygodni walczyłem z koparkami które instalowały się przez dziurawą apkę Photos. Niedawno po aktualizacji znikneła mi baza SQL. Podłączyłem go pod TV, ale kodi też działa średnio (ścina klatki). Survilance station niedziała z moimi kamerkami, w Syno działają bez problemu. To tak z palca.

Osobiście bardzo żałuję że nie kupiłem lepszego Synology.
Synek też ma ("moments") ale działa do dupy, tzn fajne w założeniach, przy dużej ilości zdjęć się wykłada...


@Lofzug: Ja dla odmiany korzystam i chwalę sobie Photo Station (Synology), jednak całe tagowanie (łączenie geotagami, osobami) u mnie jest Lightrooma przed exportem zdjęć.
@jacekp: ja się przymierzam między DS918+ a TS-453Be-4G. Na początku miał być Qnap, bo migawki, ale Synology ma bardziej dopracowane apki (i systemowe, i androidowe). Najlepiej jakby mieć dwa urządzenia obok siebie i podziałać kilka dni na jednym i drugim, wtedy łatwiej byłoby podjąć decyzję.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jacekp: mam TS-221 i właśnie jestem na kupnie czegoś nowszego. QNAP z perspektywy kilku lat używania super, ale aplikacje androidowe są wg mnie słabe, niedopracowane, źle przetlumaczone itd, nie wiem jak w Synology. Rozważam dokładnie te same 2 modele i pomimo że kusi mnie DS218+ to jednak 251B w wersji 2GB wygrywa ceną