Wpis z mikrobloga

Co do bólu przysłowiowego końca pleców pewnych osób o bardzo małych rozumkach jeśli chodzi o fakt że małą syrenkę będzie grać czarna aktorka i twierdzenie że to nienaukowe bo na morza dnie nie ma słońca i nie ma przez to czarnego koloru skóry to ja absolutnie rozumiem tę potrzebę tego żeby film oparty na animacji o syrenkach był jak najbardziej poprawny naukowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po pierwsze mam nadzieję że zgodnie z nauką syreny będą miały jasną stronę brzuszną a ciemne plecy.
Po drugie, również zgodnie z nauką mam nadzieję że przy wynurzaniu się z wody będą tracić kształt i umierać a ich ciało będzie wyglądać jak galareta, w końcu żyją na morza dnie i zmiana ciśnienia by je zabiła.

Ubolewam że przy castingach nie zostali zatrudnieni eksperci od syren i ich fizjologii; syrenolodzy którzy powinni sprawować opiekę naukową nad tą produkcją. Następny film o syrenach mam nadzieję że będzie bardziej naukowy a produkcja będzie opierać się o peer-review publikacje.

#neuropa #bekazprawakow #malasyrenka #bekazrasistow #disney
Zgagulec - Co do bólu przysłowiowego końca pleców pewnych osób o bardzo małych rozumk...

źródło: comment_PcMSfF3VNmXCfjyz03LujySm9QoUMkzN.jpg

Pobierz
  • 42
@Zgagulec: Walić naukowość, ale dlaczego zamienia się białe postacie na czarne? Lewacy i inni kolorowi nie moga sobie wymyślić swoich i muszą kraść z białej popkultury?
@Blaskun: A dlaczego nie? Dlaczego syrenka nie może być czarna? Pierwowzór disneyowskiej Arielki został stworzony w czasach gdy czarne osoby stały w hierarchii gdzieś pomiędzy człowiekiem a psem i nie mogły pić z tych samych kranów co biali ludzie, więc gadanie o 'białej popkulturze' jest śmieszne.

Of kors, oburzasz się w podobny sposób jak biali aktorzy grają nie białe postacie? Miałeś ból dupy jak Jake Gyllenhaal grał Persa w Prince of
Zgagulec - @Blaskun: A dlaczego nie? Dlaczego syrenka nie może być czarna? Pierwowzór...

źródło: comment_aj0J3iGBVA4lXTyBMr0HpR0LUar5QDxX.jpg

Pobierz
@Zgagulec: Nie miałem i nie mam żadnego bólu tylko zauważam nowy trend lewackiej politpoprawności i chęć wyrównywania wyimaginowanych krzywd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Te dwa filmy były słabe i dlatego miałem ból dupy. Żaden naturales by tego nie zmienił.
Po drugie takie zabiegi były wcześniej w tych właśnie czasach. W obecnych oprócz Depa, to jakieś były? Nawet on grał jakiegoś nieznanego Indianina, a nie jakąś kultową czerwoną
Blaskun - @Zgagulec: Nie miałem i nie mam żadnego bólu tylko zauważam nowy trend lewa...
@johny-kalesonny: Disney nie żyje, więc nie właściciel tylko ci co przejeli prawa do jego spuścizny.
Ciekawe czy lewica i kolorowi by siedzieli cicho jakby była odwrotna sytuacja. Nie sądzę i już robiliby protesty i bojkoty wytwórni, ale ja nie o tym.
Do sedna. Możesz odpowiedzieć na to pytanie, które zadałem?
@Blaskun: Disney jest firmą założoną przez Walta Disneya i jego brata, Roya.

Ciekawe czy lewica i kolorowi by siedzieli cicho jakby była odwrotna sytuacja.


Przecież odwrotna sytuacja, czyli whitewashing, jest powszechna nawet teraz. Ghost in the Shell widział? @Zgagulec podała też u góry przykłady. Ja serio nie rozumiem Twojego bólu dupy.

ale dlaczego zamienia się białe postacie na czarne?


Dlatego, że to nie ma dla nikogo żadnego znaczenia oprócz białych heteroseksualnych
@Roxar123: No i to jest właśnie kretynizm, ale to nie usprawiedliwia podobnego działania.
Zresztą większość tych filmów jest sprzed kilku dobrych lat i więcej.
@johny-kalesonny: Spoko. przyjmuję taką odpowiedź i jak wybuchnie jakaś afera, że biały obsadza czarną postać, to mam nadzieje, że bedziesz tego samego zdania co teraz bronił dalej. Skoro to nie ma dla nikogo znaczenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Blaskun: Będzie mnie piekła dupa wtedy, ponieważ whitewashing jest po prostu tradycyjnym rasizmem istniejącym od XX wieku, a biali mają nadreprezentację w filmach. Nie będę darł się o rasizmie, ale będzie to dla mnie żałosny zabieg. ¯\_(ツ)_/¯

Jak pisałem, jeżeli to ma sens, by jakaś postać miała zmienioną karnację lub cechy "rasowe" to ja to akceptuję. Jeżeli na siłę będzie się wciskać czarnych np. za postaci historyczne, to wtedy się zgodzę,
@johny-kalesonny: Właśnie o to mi chodziło. Oczywiście odwrócony rasizm nie istnieje i to wymysł białych heteroseksualnych mężczyzn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Biali robią filmy dla białych i biali założyli holywood. To tak jakby się dziwić, że tam jest pełno zydów jak sporo właścicieli wytwórni jest tego pochodzenia. Nie, nie uważam, że to złe.
No i jeśli myślisz, że popieram to co było wcześniej, to się mylisz. Dla
jak miliony wersji Robin Hooda w różnych konfiguracjach syn/córka Robin Hooda, albo przeniesienie się w czasie. Straszne gnioty z tego powstają.


@Blaskun: O weź mi nie mów nawet, widziałem w zeszłym roku to: https://www.filmweb.pl/film/Robin+Hood%3A+Pocz%C4%85tek-2018-739473 i jak lubię czasami słabe filmy, tak tutaj odczuwałem fizyczny ból

Zgadza się - wrzucanie ludzi o określonej karnacji / płci na siłę do jakichś filmów zwykle produkuje gnioty (na ciebie patrzę, Captain Marvel). Ale z drugiej