Wpis z mikrobloga

@basketm: dla mnie tak, bo nie widzę sensu posiadania samochodu w ogóle. Jeździć na wakacje też nie czuję potrzeby. I żebyś mi nie napisał, że mnie nie stać na samochód i dlatego tak piszę, to od razu dodam, że zarabiam trochę więcej, niż to wspomniane przez ciebie 4k.
@AlgorytmPrima Stary Twoja sprawa w czym widzisz sens i potrzebę. Ja uważam ze podróże to świetna sprawa i stawiam je wyżej niż firmowe ciuchy chociażby. Samochód tak samo, wszystko co potrzebuje do egzystencji załatwię idąc pieszo lub autobusem, ale jak chciałbym pojechać nad jezioro lub po prostu w jakieś miejsce to jak mam to zrobić inaczej.
@archemicuss ja akurat jestem z Pharma ale IT, i to narazie chyba jedyna branza ktora podaje widelki,
Na zlotej tacy ofert Ci nie podam, ale moze warto spobowac bo w Wawie masz Sanofi, Takede i wiele innych firm. I zle nie placa, w moim korpo garazu mam miejsce obok kolezanki z dzialu CTR(Badania kliniczne), nie wiem jaka ma pensje ale sluzbowke ma na tym samy poziomie co ja.
Tylko dlaczego sprowadzasz to to do gównoroboty, nie każdy taką ma :)


@koniecswiatajestbliski: ponieważ w naszym kraju większość zarabia w graniach minimalnej i średniej krajowej, więc przede wszystkim mowa o takich ludziach i dlatego porównuje się pensje w złotówkach i funtach. Wiadomo, że osoba, która pracuje w magazynie w Polsce, żyje skromnie i często nie starcza jej od pierwszego do pierwszego, ale w UK w takiej samej pracy dostanie pensje, przy
@RB39 no chyba nie po to sie konczy inzynierie Chemiczna zeby byc przedstawicielem handlowym. Jak skonczylem Telekomunikacje na PW to nie zatrudnialem sie jako sprzedawca internetu czy czesci komputetowych tylko poszedlem pracowac jako junior engineer do samsunga.
@borjaki robiłem doktorat w Warszawie i mam tez sporo znajomych pracujących w branży we Wrocławiu I o takich zarobkach o jakich piszesz dla chemika nie słyszałem. Tak jak już pisałem nawet w UK gdzie masz podane pensje typowe zarobki po doktoracie to właśnie trochę ponad 2k funtów. Więc nie uwierzę póki mi nie podasz na złotej tacy takich zarobków ( ͡º ͜ʖ͡º) Zresztą czytałem artykuły na temat
@borjaki:

Innych stanowisk tam nie ma.
Większość leków jest produkowana poza granicami Polski w Indiach itp. i sprowadzana tutaj.
Kierunek studiów nie ma znaczenia. Po takiej inżynierii chemicznej czy chemii to w ogóle się trzeba cieszyć że Cię wezmą na REP-a.
@Marysia_ jak wyjazd to najlepiej przez korpo w ktorym sie pracuje :). Wtedy odpada duzo formalnosci. Ja juz taki wpis mam ogarniety wiec teraz tylko biz tripy kilka razy w roku i starczy ;)