Wpis z mikrobloga

Podjąłem decyzję o zmianie planu treningowego. Zamiast progresji liniowej, która się u mnie zatrzymała, chcę wykorzystać program 5/3/1.
Mam w związku z tym pytanie odnośnie ćwiczeń akcesoryjnych.
Czy konieczne jest dobranie ćwiczeń stricte pod kątem głównych bojów żeby utrzymać założony progres czy mogę przy ćwiczeniach skupić się na poprawie estetyki sylwetki? (trochę obawiam się czy mała objętość ćwiczeń na nogi nie będzie przeszkodą w progresowaniu przysiadu i martwego)
Jakie możecie polecić szablony ćwiczeń akcesoryjnych dla programu 5/3/1?
Najbardziej do mnie przemawia BBB lub triumwirat.
Staż: 8 miesiąc ćwiczeń. Moje żałosne 5 rep maxy: sq 85, bp 70, dl 100, ohp 40.
#mikrokoksy #531
  • 25
@ciezka_rozkmina:

Czy konieczne jest dobranie ćwiczeń stricte pod kątem głównych bojów żeby utrzymać założony progres czy mogę przy ćwiczeniach skupić się na poprawie estetyki sylwetki?


Jedno nie kłóci się z drugim.

Nie zmieniaj głównych bojów na 5/3/1. Co do boring but big - poćwicz chociaż 6 tygodni na defaultowych ustawieniach, później zmieniaj na co chcesz, byleby nie izolacje. Weź akcesoria i z nich nabijaj objętość na cokolwiek zechcesz, bylebyś się regenerował.
@ciezka_rozkmina: Imho powinienes zadac sobie pytanie czy priorytetem jest sylwetka czy sila. Pewnie, da sie polaczyc jedno z drugim, bo sam staram sie tak robic. Idac pod sile celowalbym w akcesoria, ktore poprawia slabe ogniwa w glownych bojach, co jednak niekoniecznie bedzie przekladalo sie na sylwetke. Idac pod sylwetke raczej skupiasz sie nad cwiczeniami, ktore beda poprawialy slabe partie co, znow niekoniecznie przelozy sie na poprawe wynikow w glownych bojach. Laczac
@Gorbovsky: Nie zależy mi na szybkim progresie siłowym, na chwilę obecną jednak chcę skupić się na sylwetce. Ale mimo wszystko fajnie by było jednak tą siłę powoli budować. Wydaje mi się, że 5/3/1 z tygodniami deloadu nie narzuca aż tak szybkiej progresji żeby akcesoria pod estetykę stały na przeszkodzie w wykonaniu planu.
No ale muszę to po prostu przetestować. Zobaczymy jak będzie szło - najwyżej dostosuję akcesoria do sytuacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ciezka_rozkmina: przy takich wynikach trening siłowy to priorytet. Trening pod "sylwetkę" czyli walenie objętości w jakieś unoszenia hantli bokiem czy biceps na 40 sposób da ci dużo mniej niż wyrobienie podstawowej siły i dopiero wtedy skupienie się na prawdziwym treningu pod sylwetkę.
nsuns wydaje się nudny szczerze mówiąc.


@Pyrakus: Grunt że działa

wrzuciłem mój pomysł planu na tag ale nikt nie odpisuje


@Pyrakus: Bo nikomu się nie chce siadać za darmo nad czyimś planem i analizować czy nie przekraczasz limitów objętości na jednostkę treningową, czy dobrze dobrałeś ćwiczenia pod słabe ogniwa i wielu innych rzeczy. Ale jak chcesz to śmiało ćwicz tym planem - będziesz na nim progresował bo (chyba?) jesteś początkujący