Wpis z mikrobloga

Wykładowcy na Oxford, Harvard:
"Dzisiaj będzie o xxx, oczywiście wykład jest nagrywany w razie jeśli ktoś chciałby sobie odsłuchać, na stronce udostępniłem materiały i prezentacje, chodzi o to, żeby się nauczyć czegoś"

Polskie gunwo uczelnie:
"Na prezentacji mają państwo ścianę tekstu która jest ważna i może być na egzaminie ale jej nigdzie nie udostępnię dlatego przez bite 2 godziny państwo będzie ją przepisywać podczas gdy ja będę o czymś mówił ale wszyscy będą zajęci przepisywaniem"
Ps: #matura zysći to prawda xD już niedługo się przekonacie
#studia #studbaza #bekazpodludzi
  • 41
@Anjay: jest tez jeszcze jedna różnica

Na Oxfordzie: witam na przedmiocie matematyka instrumentów pochodnych. Przypomnijmy sobie - instrument pochodny to np gdy elektrownia kupuje od producenta gaz, to....
ale mimo takiego wstępu szybko i sprawnie zwiększa się poziom zaawansowania wykładu

Na polskiej uczelni: witam na pierwszym roku na wykładzie ze statystyki. Metoda przybliżania rozwiązań układów nadokreslonych może być stosowana do statystycznego wyznaczania parametrów nieliniowych linii trendu
I potem nikt nic nie
kiedyś nie poszedłem na jedne zajęcia, a zależało mi akurat na nich
więc zacząłem szukać w necie czy wykładu nie ma

znalazłem, ale podpisane innym imieniem i nazwiskiem :)
jakiś magister z poznania, mój wykładowca był doktorem

w sumie nie drążyłem kto od kogo #!$%@?ł, kiedyś gadałem z nim z 5min 1v1 i wydawał się poważnym człowiekiem, więc stawiałbym raczej magistra z poznania
@Anjay Dlatego funkcja skaner w androidzie to protip,tylko trzeba zająć dobre miejsce przed projektorem.Sam jak o tym myślę mam xD effect, co trzeba #!$%@?ć żeby mieć z czego się uczyć na uczelni wyższej w kraju należącym do unii europejskiej w 2019 roku.
@#!$%@?: UW (z autopsji), UWM (od znajomej) jest dokłanie tak jak na wpisie głównego opka. Kierunki na które ciężej się dostać. Jeżeli dwie uczelnie z topki są gównouczelniami, to co w tym chlewie nie jest gównouczelnią?

Poza tym, mam wrażenie że problem jest inny. W normalnym kraju się tworzy naukę, a u nas się grzebie jak te szopy pracze w śmietnikach nauki by dostać granty na badania (vide. kasę dla wydziału)
@Anjay: na fizyce na UW dają wszystkie prezentacje jak chcesz. Na matematyce na PW piszą sami wszystko na tablicy i trzeba przepisywać ale miałem na to #!$%@? bo w książce było to samo xD
@Anjay: pewna prywatna uczelnia u nas ma coś takiego jak CloudA. Tam jest wszystko. Można nawet wykłady online oglądać zamiast siedzieć na sali. No i oczywiście później odtworzyć