Wpis z mikrobloga

Człowiek lepiej żyje, mniej choruje gdy jednak ma temperatury ciut niższe. Ogólnie polecam bardziej żyć w chłodzie niż cieple a dłużej się będzie żyło, rzadziej chorowało i trochę człowiek się zahartuje.


@Loloman: I dlatego badania wykazują, że ludzie żyjący w ciepłych klimatach żyją dłużej. XD

Masz jakieś dane na poparcie tego mambo-dżambo?
  • Odpowiedz
@Merlinek: @t1daxey: plus warto zaznaczyc, ze to poprawne i takie "zalecane" ustawienie zostalo okreslone na podstawie badan bodajze wylacznie na mezczyznach w srednim wieku, badz grupie badanych, gdzie oni przewazali.
Nie moge teraz znalezc linka, ale jakis czas temu czytalam artykul, ze wlasnie z tego powodu kobiety znacznie czesciej narezkaja - inna termoregulacja zazwyczaj charakteryzuja sie organizmy kobiet, a inna mezczyn.. Zreszta znajduje to odzwierciedlenei w popularnym memie o wspolnym prysznicu ¯\_(ツ)_/¯

@MarianoaItaliano: swoja droga - jak masz na zewnatrz 35* a w biurze 20, potem znowu wychodzisz na ukrop, a potem w klime w mpk/samochodzie to tez takie zmiany sprzyjaja problemom zdrowotnym.

do dzbanów to należą ci, co zimą maja 24+ w domu a potem
  • Odpowiedz
Nie moge teraz znalezc linka, ale jakis czas temu czytalam artykul, ze wlasnie z tego powodu kobiety znacznie czesciej narezkaja - inna termoregulacja zazwyczaj charakteryzuja sie organizmy kobiet, a inna mezczyn.. Zreszta znajduje to odzwierciedlenei w popularnym memie o wspolnym prysznicu ¯_(ツ)_/¯


@agaja: Ja to już sam nie wiem. Jak jest w zimie zimno to żadnej babie nic nie przeszkadza, ubiorą się i jest ok.
A w lecie to im
  • Odpowiedz
A c--j wam w d--y z tymi teoriami o nie zdrowych zmianach temperatury. Jasne kuźwa wejście z 33 do 20 takie mega niezdrowe a co mam powiedzieć jak wchodzę z 33 do 70 bo mi się fura na słońcu tak nagrzała. Albo wychodzę z sauny gdzie jest 90 i w--------m się na b---ę do zimnej wody która ma z 15 i jest przy tej saunie żeby się schłodzić. Albo ruski mors co
  • Odpowiedz
@agaja ten wykres powinien mieć jeszcze 3 oś - ruch powietrza, im większy przeciąg, tym wyższa temperatura U mnie w pracy jest 24 cały rok (biuro), regulujemy tylko szybkością wentylatorów, w mieszkaniu w zimie 25, a w domu rodzinnym 21 - w każdym miejscu jest to odpowiednia temperatura
  • Odpowiedz