Wpis z mikrobloga

@blabusna666: Ale przecież te zakute łby doskonale to wiedzą, o to akurat bym się nie martwił...

Podwyższać minimalną, inflacja też robi swoje, ale kwoty wolnej ani progu podatkowego nie podwyższać... W tym tempie za 13 lat wszyscy wpadniemy w próg 32%, bo przecież po co podnosić progi podatkowe...
  • Odpowiedz
@blabusna666: taguj taki kontent #grazynacore ##!$%@? #antypis itp itd :),
qurła dostęp do interneu, XXI wiek a ludzie się onanizują, ze brutto != netto != koszty pracodawcy :) i te sugerowanie, że zmiana parii u steru spowoduje zmiany w kolumnie "podwyżka dla rząd" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@blabusna666: A ja myślę, że pisanie o zakutych pisowskich łbach, działa tylko na korzyść PISu i umacnia ten elektorat.

ich logika jest prosta i jej nie obalisz ;)
"dostanę, więcej? dostane? to dzięki PISowi" (a że państwo też dostanie...to też dobrze, będzie więcej na programy socjalne).

Nie jestem typem który chce się bawić w politykę (wręcz samej polityki od 4 lat unikam jak tylko można, dla mojego dobrego zdrowia ;) )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@blabusna666: skoro wg tego obrazka rząd podnosi pensję minimalną, żeby samemu więcej zarobić, a podwyżka minimalnej wg tego samego obrazka skutkuje szarą strefą lub likwidacją stanowiska, to czy nie jest to sprzeczność?
  • Odpowiedz
@blabusna666: ten obrazek tez jest manipulacyjny, ale w druga strone. Wg niego niby wszystkie datki zabrane z pensji to podatek, a tak nie jest. Duza czesc z tego to skladki (emerytalna, chorobowa itp.) - roznica jest taka, ze te pieniadze zabrane sa na poczet innych wyplat dla ciebie (emerytura itp).

  • Odpowiedz
@blabusna666: no i znowu to samo. Wykopek dowiaduje się czym są podatki. Wszyscy to #!$%@? wiedzą i jakoś nikt nie chce zmian. Zresztą #!$%@? nie ma żadnej partii prawicowej, liberalnej czy kapitalistycznej tak więc o czym my tu gadamy. Tylko nie wspominaj mi o Korwinie, Kukizu, ONR i czy innych Konfederacjach bo ich to nawet na przewodniczących klasy 1-3 nie warto wybierać.
  • Odpowiedz
@rzuf22: tyle tylko, że to jest kłamstwo w takim sensie, że:
- ZUS zdrowotny to podatek na służbę zdrowia i spokojnie można by zwiększyć PIT o tę wartość oraz wypłacać odpowiednio więcej z budżetu zamiast składek - i nikt by się nie skapnął o co chodzi
- bardzo podobnie jest z chorobowym, rentowym oraz wpłatami na FP - ponieważ są obowiązkowe i bezlimitowe to spokojnie można by je zaliczać na poczet
  • Odpowiedz
  • 0
@blabusna666 a to ile musi jeszcze pracodawca wywalic w kosmos to druga sprawa. Na samozatrudnieniu tez rozowo nie jest. Faktura 7k. jestem na podatku progresywnym. Jeb 18.5% dochodowego, jeb 555 zusu. Dziekuje. Ksiegowa wola o koszty, ale ja mam wszystko i nic nie potrzebuje, a biore faktury na wszystko, procz fajek i alkoholu. Robie wieksze zakupy, no na tydzien, zeby tam cos bylo. Niestety bedac minimalista nie #!$%@? hajsu na #!$%@? ;/
  • Odpowiedz
@blabusna666: Mam nadzieje, że nie jesteś powcem, ktory podwyższył podatek do 23%, To że podwyższają minimalną, to dobrze, trzeba iść z duchem rozwoju, problemem sa zbyt wysokie podatki.
  • Odpowiedz
@rzuf22: Każda opłata pobrana na rzecz państwa jest podatkiem. Tak zwana składka zdrowotna czy emerytalna jest niczym innym jak podatkiem celowym. Nie wierzysz - to spróbuj zrezygnować z opłacania tych składek.
  • Odpowiedz
Każda opłata pobrana na rzecz państwa jest podatkiem


@Valg: nie

Za wikipedia:

Podatek – obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego.


Skladka jest zwiazana ze swiadczeniem zwrotnym.

podatkiem celowym


@Valg: Nie jestem nawet pewny czy istnieje takie okreslenie jak "podatek celowy", ale po co nazywac to samo inaczej. Skladka to skladka.

Nie wierzysz - to spróbuj zrezygnować z opłacania tych
  • Odpowiedz