Wpis z mikrobloga

@Wina_Segmentacji obecnie chleb i kefir robię regularnie sam. Lepiej smakują, dłużej zachowują świeżość i przede wszystkim są bez żadnych niepotrzebnych dodatków typu konserwanty, spulchniacze czy inne barwniki. Różnica miedzy domowym chlebem, kefirem a tym sklepowym jest kolosalna i na pewno nie wrócę już do tych sklepowych. Czasem tez susze mięso, ale nie mam potrzeby robić tego regularnie. Mysle, ze za jakiś czas zdecyduje się na inne produkty, które będę robił sam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wina_Segmentacji: lubię zbierać grzyby to je marynuję, lubie kiszone ogorki, więc je robię, u mnie zaważa lepsza jakość i skład samodzielnie przygotowanych produktow, jest taniej, ale głównie chodzi o to, ze robienie i trzymanie w spiżarni słoików sprawia mi satysfakcję.
Gdybym miał czas i możliwości robiłbym sam ile się da
@UnitrA Jak to jest ze smakiem kiszonych ogórków? Często bardzo się różni i samych ogórków i wody. Jak się ma okazję je próbiwać czasem się trafia na ten bardziej ulubiony. Jakie masz przemyslenia na temat czynnikow, ktore na niego wpływają?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wina_Segmentacji: za radą teścia wodę kupuję źródlana 5litrowa z takiej biedry np, no i dobre proste twarde ogórki, ale tu juz nie wiem, trzema mieć sprawdzone źródło po prostu, bo inaczej to loteria
@Wina_Segmentacji Na pewnym rejsie dostałem od mechanika grzybki kefirowe. Umieszcza się je w pojemniku z mlekiem (im lepsze mleko tym smaczniejszy kefir) i w ciepłym miejscu zostawia na noc i przez ten czas one sobie fermentuja. Rano grzybki się odcedza od gotowego już kefiru i można śmiało pic. W międzyczasie podczas fermentacji skurczybyki się rozmnażają wiec co kilka dni trzeba cześć odrzucić albo komuś oddać bo jak jest ich za dużo to