Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kyloe: jak facet siedzi sobie z kulą i przejeżdżasz autem czy rowerem to możesz zwyczajnie nie zauważyć tego, że potrzebuje pomocy. Może sobie akurat odpoczywać. Czy ten facet odezwał się do jakiejś przechodzącej osoby, że potrzebuje pomocy?
  • Odpowiedz
@kyloe: brawo i szanuje mocno. Z drugiej strony mam taką szpilę, że nie można tak generalizować i traktować ludzi jak nieczułe ścierwo. Sam bym pewnie przejeżdżając samochodem nie zdążył zauważyć, że coś z tym dziadkiem jest nie tak. Ot, siedzi sobie dziadek. Sam napisałeś, że zatrzymał się typ dopiero jak tam już byłeś - bo wtedy ta sytuacja stała się nietypowa. Nie można demonizować i tak już j------o z każdej
  • Odpowiedz
Dobrze, że ta karetka jednak przyjechała i całkiem szybko.
U mnie w miasteczku (25k mieszkańców) człowiek potrzebował pomocy (zatrzymanie akcji serca) 300m od szpitala z oddziałem pogotowia, a dyspozytornia wysłała karetkę z innego miasta oddalonego o 20km. Akcje ratunkową prowadzili przechodnie i strażacy, którzy przybyli po chwili.
Lekarz ze szpitala przyszedł pieszo, gdy ktoś pobiegł po pomoc.
Karetka dotarła po takim czasie, że przydała się tylko do przewiezienia denata do kostnicy...
  • Odpowiedz
@plnk ale niby jak dokrwić, gościu, słyszałeś kiedyś o czymś takim?


@typiara_z_wykopa: no na przykład udrażniajac naczynia krwionośne. Nie wiem, nie jestem medykiem, dlatego pytam w tak durny sposób. ;)
  • Odpowiedz