Wpis z mikrobloga

@lostsheep: dobra dobra, rób se jaja ze znawców, ale mam nadzieję że przeczytałeś chociaż raz tekst kogoś kto się zna na wedzeniu? Chyba nie, bo wtedy wiedziałbyś że spadzisty dach jest lepszy, wtedy syf wykroplony z dymu spływa po ściankach i nie ma szans kapnac na mięso, a blacha też pewno nie wiesz czy jest ocynkowana czy nie. Zanim wyzwiesz wszystkich od elektrodowcow spójrz na siebie też trochę
  • Odpowiedz
  • 0
@lostsheep jak skończysz to pokaż po przekrojeniu. Jeżeli mogę doradzić to kupując szynkę wybieraj jednolite kawałki mięsa bo tutaj jak przekroisz to wydaje mi się, że możesz mieć wrażenie, że sie nie zrobiło że względu na łączenie się mięśni u świnki ( ͡~ ͜ʖ ͡°). W jakiej temperaturze wedzisz? i jak długo planujesz? długo w solance trzymales? pozdr!
  • Odpowiedz
  • 0
@Kucik7: karkóweczka nie była w solance. Po prostu przyprawiłem ją i wstawiłem na noc do lodówki. Wędziło sie 4h w temperaturze 90-110C. Potem 15 min na grillu. Trochę za tłusty ten kawałek ale generalnie to wyszło dużo lepiej niz taki karczek tylko z grilla
  • Odpowiedz
  • 4
@Janusz_Conway: MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I WĘDZIĆ BĘDZIE MOŻNA TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I WĘDZĄ W WĘDZARNIACH Z PŁASKIM DACHEM.
  • Odpowiedz
  • 2
@lostsheep ciekawa koncepcja, na pewno dym wedzarniczy wzbogacił smak mięsa. Właśnie przy wyborze mięsa trzeba się dobrze zastanowić. Jak wedze to mięso trzymam około 5 dni w solance, a temperaturę trzymam w okolicach 65 stopni, plus gesty dym. Trwa to +- godzin, później ewentualne parzenie i jest rewelacja. Udanej soboty, pozdr!
  • Odpowiedz