Wpis z mikrobloga

@pahamakaa: Plastik nie jest w stu procentach recyklingowalny i nie polega tak jak recykling szkła czy metali na przetopieniu plastikowej butelki w nową plastikową butelkę, do tego dochodzi fakt że zapotrzebowanie na produkty recyklingu plastiku jest niższe niż na produkty plastikowe per se, więc siłą rzeczy tony tego są składowane na wysypiskach. Stąd też popularna w internecie opinia że "80/90/[liczba]% plastiku w oceanach pochodzi z jednej/dwóch/[liczba] rzek" i że głównym
  • Odpowiedz
@paulinnaa: polowa populacji musialaby przestac uzywac z dnia na dzien woreczkow, te by zostaly i po kilku miesiacach wyprodukowaliby mniej bo nie schodzą zauwazalnie. To sie nie stanie wiec blagam... JAk już są to głupotą niekorzystac (i bardzo prosze teraz nie wchodzic w inne skrajne przyklady bo to stwierdzenie sie nie odnosi do wszystkiego). Człowiek porywajac sie na takie ograniczenia tylko sobie zycie utrudnia i nie wplywa w absolutnie zaden
  • Odpowiedz
@pahamakaa: @grzechotnik666: widzę, że ciąg dalszy walki z plastikiem, podczas gdy plastik jest bardzo tani w produkcji i przez 'tani' mam też na myśli 'wymaga bardzo niskich nakładów energii'. To doskonały materiał, plastikowe woreczki oszczędzają ludziom czas i energię - nasz 1 ekojegomość traci tylko kilkanaście sekund przy kasie, ale ten czas tracą też wszyscy w kolejce. I już dla 2 woreczków wartych ułamek grosza 8 osób marnuje
  • Odpowiedz
@monarchista wiem, że duża ilość by musiała zrezygnować
Ale czemu mam nagle masowo z tego korzystać, skoro zaczęłam do innych toreb pakować, przed eko "propagandą"? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Niczym się nie ograniczam i nie utrudniam, a ile razy po sklepie zbierałam owoce i warzywa, które niosłam w takich workach, bo się rozrywały - więc dla mnie jest to nawet lepiej, że ich nie używam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lapidarny:
Właśnie Lidl jest pod tym względem spoko bo waży kasjerka przy kasie. Np cytryny nie musza być w woreczku. W hipermarketach musisz iść do stoiska wagowego i zapakują ci to worek foliowy jeżeli masz więcej niż jedną sztukę.
  • Odpowiedz
@JanekGreen: @Vafik: niby tak, ale czy segregujecie odpady? Woreczek można wrzucić do plastiku i dać mu w ten sposób drugie życie, nie utrudniając życia sobie, kasjerce, i ludziom czekającym w kolejce


@pahamakaa: no to polecam na dzisiaj edukację w kwestii recyklingu najcieńszych woreczków w sklepach. do czego się nadają.\

poza tym OP sie #!$%@? - 90% tych warzyw/owoców tam to są takie, które się obiera.

Niektórzy
  • Odpowiedz