Wpis z mikrobloga

@pies_ogrodnika ale jak mam możliwość, to warzywa na straganach kupuję
Mówię też, że czasami coś pakuję w te woreczki, bo przecież kilograma marchwi nie będę osobno kłaść
A też nie kupuję takich warzyw czy owoców, które są rozmiękłe i brudzą taśmę
Zresztą kasjerzy te kasy czyszczą, jak komuś coś wycieka
  • Odpowiedz
@pahamakaa: ja tam noszę ze sobą w torbie na zakupy kilka torebek papierowych takich szarych większych. Pakuje w nie owoce i warzywa na wage. Jedna starcza na kilkanascie zakupow. Paczka 50 to koszt koło 5zl.
  • Odpowiedz
@pahamakaa: Dojrzałe społeczeństwa coraz bardziej naciskają na zasadę 3R - Reduce-Reuse-Recycle,
1. Redukuj - już trakcie zakupu: wybieraj produkty trwałe, które mają opakowania wielokrotnego użytku lub łatwo biodegradowalne
2. Reuse (repurpose)- używaj produktów i opakowań wielokrotnego użytku, jeśli ich pierwotne zastosowanie się wyczerpie pomyśl czy można użyć ich do innych celów
3 Recycle - wiadomo, segreguj
m.....0 - @pahamakaa: Dojrzałe społeczeństwa coraz bardziej naciskają na zasadę 3R - ...

źródło: comment_sJhf9KHafXqXGNwSnxWirigMT5wtIPl7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Fajnie, że ludzie zaczynają dostrzegać problem zanieczyszczonego środowiska, ale są rózne sposoby na bycie eko


A to co pokazałeś na zdjęciu to jeden z tych sposobów. Skoro masz takie podejście to o co Cię dupa boli i skąd od razu #bekazpodludzi? Bo nie myślą DOKŁADNIE tak jak Ty?
  • Odpowiedz
@pahamakaa Segregacja to mniejsze zło. Produkcja torebki wymaga wody, ropy, prądu i innych surowców oraz transportu. Następnie recykling to też zurzycie energii.
Można tego wszystkiego uniknąć nie produkując torebki. To jest dopiero ekologia. Zainteresuj się ideą zero waste :)
  • Odpowiedz
taśma pełna bakterii i wirusów, nie ma co jak powycierać o nią skórki owoców które się będzie zaraz jadło


@lukaszlukaszkk: Mam na to nowe rozwiązanie, które właśnie trafiło do urzędu patentowego - nazywa się zlew i pozwala m.in. na mycie warzyw i owoców w warunkach domowych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz