Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #motomirko #samochody #auto
Mirki, poszukuję auta do ~10 k cbl.
Wymagania:
- benzyna (najlepiej z gazem, ale niekoniecznie)
- preferuję hatchbacka
- >=90 KM
- obecnie posiadam Hondę Civic VI i wiem, że na pewno chciałbym mieć nieco wyższe auto (Honda nie była obniżana)
- tani w eksploatacji, mało awaryjny
Generalnie, bardziej mi zależy na tym, aby nie wkładać w niego kasy jak po*ebany.

Zastanawiam się nad Seatem Leonem I z silnikiem 1.6/1.8T.
Podoba mi się również Citroen C4 3d, ale odradzono mi z uwagi na dosyć kiepskie zawieszenie, jak na nasze drogi.
źródło: comment_Xi9QO267vq2qJlf2cBS5Ir5Subn1qhE5.jpg
  • 20
@jempierozki: Mk1 czy mk2 obojętnie, przednie i tylne nadkola no i ogólnie pod spodem. Czasami mam wrażenie, że jedynkę mniej żarło niż dwójkę. Nie mówię, że bardzo mocno jak np. mazdę, ale fordy mają z tym zdecydowany problem.
Za 10 k niczego lepszego nie wyhaczę?


@Misiekkkk: Laguna Mk1 to świetne auto. Prędzej zardzewieje niż rozsypie się mechanicznie. Znajomy mechanik kupił sobie taką na dojazdy do hurtowni, żeby sobie części przywieźć na szybko ze sklepu, jak akurat coś potrzebował. Ot, taki tani czterodrzwiowy wozik na dobicie. Przez 4 lata nie zrobił w niej niczego poza wymianami oleju i filtrów i ostatecznie stwierdził, że skoro tak dobrze się trzyma, to już
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FedoraTyrone: myślę, że sytuacja jest podobna jak w przypadku syfików - ludzie wyrzucają na te graty dziesiątki kafli (tzw. "tuning") I potem oczekują, że to się zwróci. Dlatego też da się znaleźć ogłoszenia z Civic VI za 20k xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Misiekkkk: Auto jest z Szwajcarii więc tam dbają o auta (zazwyczaj) większość aut jest serwisowane w ASO, oczywiście w ogłoszeniu mial książeczkę serwisowa, poprosił bym jeszcze o nr VIN i jeżeli by było wszystko ok, obejrzał bym tego leonka. Bdb silnik który dobrze toleruje gaz i w dodatku dynamiczny, koszty utrzymania tak jak przystało na VAG, Jeżeli miałbym wybierać Honda vs SEAT bym wybrał seacika, vtecem trzeba umieć jeździć, inna kultura